Wysoka temp procesora i plyty

zmienilam zasilacz na chieftec 560w z mustanga 400w i sprawdzam i temperatury mi wzroly plyty glownej 64st a procesora 83st,powinnam sie bac?

Zależy od procesora. Dla większości, max to około 75*C. Podaj też czym, jak i kiedy mierzysz temperaturę, jakie masz chłodzenie i jaką obudowę.

zazwyczaj ok 40 st,core 2 duo e4300 1,8ghz ,roznymi :sandra,coretemp,chlodzenie boxowe,obudowa mustang

Ja tez mam e4300 ale skręcony na 3ghz i w stresie tak po 20min dochodzi mi do 80st na rdzen oczywiscie

zagladnelam do srodka kreci sie wiatrak,dobrze umocowany teraz temp 55st w coretemp a moze wina zasilacza?

Maksymalna bezpieczna temperatura dla twojego procesora to, według Intela, 61.4°C.

Powód do obaw masz.

1. W każdym zasilaczu jest wentylator. Sprawdź czy działa, czy wydmuchuje powietrze na zewnątrz.

2. Zobacz, czy wewnątrz obudowy nie ma zwałów kurzu, czy wloty powietrza nie są zablokowane.

3. Sprawdź jak wyglądają temperatury kiedy zdejmiesz ściankę obudowy - może problem jest zły opływ powietrza.

Jeśli temperatura zazwyczaj wynosi 40* (tak mówisz), a w stresie skacze do aż do 80*, to problemem może być niepoprawnie nałożona pasta termoprzewodząca pomiędzy procesorem a jego radiatorem.

@ ART87

Przy 3GHz to się nie dziwię, że masz 80*. Może czas na lepsze chłodzenie? :roll: Sam bym się nie odważył.

dzis mam 43 st procka i 35 st plyty.a wczoraj w spoczynku mial takie ekstremalne temperatury,

janet00, masz porządek w budzie? Kurz na radiatorze? Pasta termoprzewodząca między procesorem a radiatorem jak dawno była nakładana?

w sobote zmienialam procesor,pasta byla z tych lepszych radiator czysty