Wysoka temp procesora

(Sebhol) #1

witam

mam mały problem z moim laptopem, bo od paru dni jak nic nie robie na nim, to ciagle kręci mi wiatrak od procesora;/ juz mnie to denerwuje, tym bardziej komputer jest ciagle gorący;/ przed 30 minutami aż sie wyłączył z przegrzania. ściągnąłem program SpeedFan i tam mi wykazuje nastepujące temperatury:

HD0: 44 C

Temp1: 64 C

Core: 55 C

co może być nie tak? wydaje mi sie, jakby komputer korzystał ciągle z jakiegoś programu, który ciągle "wzmaga" procesor. Tylko, że wcześniej tego nie miałem;/

Dodam, że mam Toshiba Satellite A300D, AMD Athlon x2, 64

prosze o porade!

(niezDarek) #2

spróbuj po prostu wyczyścić laptopa, przedmuchać go.

(Szymon606) #3

zrób jak kolega wyżej, jakie jest zużycie procesora??

(Frog) #4

OTy --> Kosz

(Sebhol) #5

obecnie zużycie procesora mam 14-20% jak narazie korzystam tylko z internetu, a temp core mam 58 st. C.. ;/ wiec nie powinno tak nagrzewać procesora.. tak myśle.. a może mi ktoś poradzić jak bezpiecznie rozebrać laptopa? bo jeszcze nigdy tego nie robiłem (heh co innego stacjonarny, gdzie wystarczy ściągnąć boczną pokrywe :smiley: ) a nie chciałbym, żebym cos uszkodził, po podejrzewam, że są tam małe delikatne elementy.. i co dokładnie trzeba było by wyjąć, żeby przeczyścić?? :wink:

(Rast6) #6

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1208939.html

(eyeti) #7

Rozkręć go.

Przeczyść go i może zainwestuj w podkładkę chłodzącą pod lapa.

Osobiście jeszcze tego nie sprawdzałem, ale słyszałem że zdaję to egzamin.

(Berialsowa123) #8

Podkładka chłodząca podkładką chłodzącą, a może wystarczy postawić laptop na jakieś twardej powierzchni? Bo jeśli leży na kolanach, dywanie,łóżku,poduszce czy czymś takim miękkim to krótki jego żywot.

Ale jeśli laptop jest umieszczony na twardej powierzchni (blat biurka czy coś) to pozostaje czyszczenie, wymiana wiatraka bądź ewentualnie właśnie ta podkładka chłodząca.

(Sebhol) #9

Panowie, no i oczywiście problem.. dostanie sie do wentylatora w moim laptopie nie jest takie łatwe;/ odkręciłem wszystkie śrubki jakie tylko widziałem w tylnej czesci obudowy, nic nawet nie drgnęło.. odkreciłem klawiature, tam znalazłem jeszcze 5 śrubek - również je odkręciłem.. obudowa ruszyła sie, ale dało to jedynie taki efekt, że mogłem podnieść przedni panel obudowy na ok 2-3 cm, gdyż trzymają go jeszcze jakieś 4 małe taśemki + taśma od klawiatury, która przez niego przechodzi;/ pod tym panelem znajduje sie cała płyta główna.. wiatraczek jedynie lekko widziałem, ale radiatora nie;/ nie dałem rady tego przeczyścić.. obyło sie jedynie z użyciem odkurzacza.. ale i tak wydaje mi sie, że troszeczke ten odkurzacz pomógł, ale nie wiele.. co w takim razie? jedynie serwis albo dobry sklep komputerowy? bo sam nie odważe poodczepiać tych tasiemek;/ w dodatku kolejnym problemem jest to, że nie ma mnie teraz w Polsce;/ a tu gdzie jestem to raczej nie zaniosę kompa gdziekolwiek hehe:D