Wysoka temperatura CPU i wyłączanie się laptopa

Witam z góry przepraszam jeśli wybrałem zły dział. Otóż około trzech miesięcy temu mój laptop —> (Windows 7 Home Premium 64-bit Service Pack 1 4096MB RAM Pentium® Dual-Core CPU T4400 @ 2.20GHz (2 CPUs), ~2.2GHz NVIDIA GeForce GT 220M) zaczął się strasznie przegrzewać i wyłączać. Przez jakiś okres czasu nie wiedziałem jak sobie z tym poradzić. Czytałem, że trzeba w takim wypadku podkładkę chłodzącą kupić, wyczyścić go itd. Na podkładkę jeszcze się nie skusiłem, ale natomiast go przeczyściłem od środka. No i zaczął normalnie chodzić. Grałem sobie spokojnie z dwa tygodnie. Na święta wyjechałem do rodziny na tydzień. Gdy po powrocie chciałem sobie pograć po 20 minutach mi się wyłączył. Wyczyściłem go ponownie i do dzisiaj nie ma rezultatów. Używam programu odkurzacz oraz JetClean aby czyścić dysk z zbędnych plików. Do tego wątku dołączam tzw. dziennik z programu CPUCool. (Wyniki są uzyskane gdy przeglądam internet a nie gram.)

Najwyższa temperatura —> 2013-02-03 07:58:06; CPU 1 82,0 C; CPU 2 79,0 C; V bat 12,4; Charge rate 0,0; V accu 110,0;

Najniższa temperatura —> 2013-02-03 07:58:17; CPU 1 71,0 C; CPU 2 71,0 C; V bat 12,4; Charge rate 0,0; V accu 110,0;

Programy mają tu nie wiele do rzeczy. Podkładka chłodząca … może COŚ pomóc ale nie liczyłbym na jakieś fajerwerki. Problemem jest odprowadzanie ciepła - a na to składa się : pasta termo-przewodząca, układ chłodzenia (niestety nie podałeś co to dokładnie za laptop …), oraz drożność kanałów wentylacyjnych.

T4400 nie jest najgorętszym z CPU, i jego średnia temperatura pracy nie powinna sięgać 60 stopni. 80 stopni - to już granica przy której ma prawo załączać się układ ochronny CPU - wiec nic dziwnego że laptop się wyłącza - dziwne jest że czyni to nie pod obciążeniem - z czego wnioskuję że problemem nie jest CPU sam w sobie ale albo karta graficzna - albo płyta główna (niestabilne napięcia zasilania).

Reasumując: bez serwisu się nie obędziesz.