Wysoka temperatura Galaxy 7900 GS

Jesli ktos posiada w/w karte prosze pisac jakie macie temperatury rdzenia podczas pracy w 2D i podczas stresu. U mnie na poczatku bylo super, a po 3 dniach mam podczas spokojnego uzytkowania nawet ok 53, u kumpla doszla do 57, a podczas stresu max byla 68 az. Czytalem ze podczas stresu powinna miec ok 53 wiec cos nie gra chyba :///

To normalna temperatura dla tej karty.

myslisz?? ja czytalem na paru testach i na forach ze przy stresie powinno byc ok 50 a po pdokreceniu osiagala 54. a tutaj spokojnie osiaga 53 a w stresie to juz lepiej nie mowic, co bedzie po przetaktowaniu ??

Witam!

Ja mam na GF 7900GT taką temperaturę:

gputemp_m.png

Ja mam Gigabyte 7900 GS Zalman i w standardowym 525/1440 mam w spoczynku 40*C a w stresie ok 46*C.

Po jeszcze większym podkręceniu na 625/1620 występują temperatury w stresie w granicach 54*C.

no wlasnie, dzieki za te Wasze temperaturki, u mnie dziwnie sie waha ta temperatura miedzy 45 a 52, a jak mowie gdybym nie mial wiatrakow w obudowie to jak u kumpla byla by 57, to za duzo jak na zalmana. dzwonie do sklepu z rana :slight_smile:

Moja X800GTO2 normalnie ma 54*C a w stresie dochodzi nawet do 70*C. Owszem jest po sporym OC ale śmiga ładnie wszystko. Grafy mają zawsze większe temperatury od procków i większą maksymalną dopuszczalną. A co do problemu to jakie chłodzenie? Taśmy i inne kable poukładane ładnie? Dobry przepływ powietrza jest? I jakie chłodzenie grafy masz?

Wlasnie staralem sie wszystko uporzadkowac aby przeplyw byl jak najlpeszy, chlodzenie grafy to Zalman i dlatego dziwia mnie te temperatury, bo na tym chlodzeniu chyba nie powinny byc takie wysokie. Do tego mam wiatraczek z przodu i z tylu obudowy.

Dla lepszej cyrkulacji dokup (jak masz kratkę z przodu) drugi wentyl wdmuchujący powietrze.

Bylem w sklepie, chlop mowil ze niby wszystko ok, ale wkoncu drugi cos gadal z nim i dali mi nowa, zobaczymy co bedzie :slight_smile:

to co powiecie jak ja mam w " spoczynku " czasem 59 stopni :o To chyba jest coś nie tak! !!

ja mam w spoczynku 49-50*C a w stresie 53-55*C

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 11:53

w spoczynku. komputer juz jest włączony od 8 rana. Screen:

2f9761aae20daa40m.jpg

Mam ten nowy egzemplarz i temp. w spoczynku to miedzy 45 a 50, mam cieplo w pokoju niestety (albo stety:)) a w stresie dochodzi do 60. ale wali mnie to juz, jak perog zwolnienia jest przy 130

dokładnie przeciez 60 stopni to nie tak źle dopiero od 130 karta zacznie zwalniać więc nie ma się czym przejmować. :slight_smile: