Wysoka temperatura Galaxy 7900 GS

(Enrico2000) #1

Jesli ktos posiada w/w karte prosze pisac jakie macie temperatury rdzenia podczas pracy w 2D i podczas stresu. U mnie na poczatku bylo super, a po 3 dniach mam podczas spokojnego uzytkowania nawet ok 53, u kumpla doszla do 57, a podczas stresu max byla 68 az. Czytalem ze podczas stresu powinna miec ok 53 wiec cos nie gra chyba :///

To normalna temperatura dla tej karty.

(Enrico2000) #3

myslisz?? ja czytalem na paru testach i na forach ze przy stresie powinno byc ok 50 a po pdokreceniu osiagala 54. a tutaj spokojnie osiaga 53 a w stresie to juz lepiej nie mowic, co bedzie po przetaktowaniu ??

(Remix) #4

Witam!

Ja mam na GF 7900GT taką temperaturę:

gputemp_m.png

(Qci) #5

Ja mam Gigabyte 7900 GS Zalman i w standardowym 525/1440 mam w spoczynku 40*C a w stresie ok 46*C.

Po jeszcze większym podkręceniu na 625/1620 występują temperatury w stresie w granicach 54*C.

(Enrico2000) #6

no wlasnie, dzieki za te Wasze temperaturki, u mnie dziwnie sie waha ta temperatura miedzy 45 a 52, a jak mowie gdybym nie mial wiatrakow w obudowie to jak u kumpla byla by 57, to za duzo jak na zalmana. dzwonie do sklepu z rana :slight_smile:

(Drojek15) #7

Moja X800GTO2 normalnie ma 54*C a w stresie dochodzi nawet do 70*C. Owszem jest po sporym OC ale śmiga ładnie wszystko. Grafy mają zawsze większe temperatury od procków i większą maksymalną dopuszczalną. A co do problemu to jakie chłodzenie? Taśmy i inne kable poukładane ładnie? Dobry przepływ powietrza jest? I jakie chłodzenie grafy masz?

(Enrico2000) #8

Wlasnie staralem sie wszystko uporzadkowac aby przeplyw byl jak najlpeszy, chlodzenie grafy to Zalman i dlatego dziwia mnie te temperatury, bo na tym chlodzeniu chyba nie powinny byc takie wysokie. Do tego mam wiatraczek z przodu i z tylu obudowy.

(Michal Kolatek) #9

Dla lepszej cyrkulacji dokup (jak masz kratkę z przodu) drugi wentyl wdmuchujący powietrze.

(Enrico2000) #10

Bylem w sklepie, chlop mowil ze niby wszystko ok, ale wkoncu drugi cos gadal z nim i dali mi nowa, zobaczymy co bedzie :slight_smile:

(Rym19) #11

to co powiecie jak ja mam w " spoczynku " czasem 59 stopni :o To chyba jest coś nie tak! !!

(Core 2 Duo) #12

ja mam w spoczynku 49-50*C a w stresie 53-55*C

Złączono Posta : 09.12.2006 (Sob) 11:53

w spoczynku. komputer juz jest włączony od 8 rana. Screen:

2f9761aae20daa40m.jpg

(Enrico2000) #13

Mam ten nowy egzemplarz i temp. w spoczynku to miedzy 45 a 50, mam cieplo w pokoju niestety (albo stety:)) a w stresie dochodzi do 60. ale wali mnie to juz, jak perog zwolnienia jest przy 130

(Core 2 Duo) #14

dokładnie przeciez 60 stopni to nie tak źle dopiero od 130 karta zacznie zwalniać więc nie ma się czym przejmować. :slight_smile: