Wysoka temperatura Geforca 8600 gt

Nie są wysokie (80-90 byłoby wysoko, a >100 gorąco). Maksymalna temperatura sięga około 120C.

Każda karta wytrzyma inną temperaturę

Krytyczna jest powyżej 100, a Twoja jest dobra.

PS Moja gorzej się grzeje (to też 8600).

Możesz być spokojny ja mam taką kartę tyle że od asusa i temperatury tylko ciut niższe 48-50 w spoczynku i 55-65 w stresie i tak już od prawie roku i nic się z nią złego nie dzieje .

Nie masz się jeszcze czego obawiać…temperatura jest można by powiedzieć w normie…takie karty wytrzymują temperaturę ponad 100 °C.

Niedawno czytalem na jakims forum, ze nVidia przyznala sie do tego, ze karty z serii 8600 i 8400 sie przegrzewaja.

Ja na swojej karcie miałem max 92st. w IDLE 60 - 65st. Założyłem na kartę wentylator Acutake 120 i temp. w IDLE jest 40 - 45st. (zależy jaka jest temp. w pokoju) a w stresie nie przekracza 65st.

Jak na Palita to jest to normalna temperatura. Aczkolwiek ja mam niższą na swoim Palit +. Może to też kwestia - wietrzenia - obudowy. Myślę, że dodatkowy wentylatorek 120 w obudowie by nie zaszkodził. Jakkolwiek jest to temperatura normalna pracy, tak wiadomo, że półprzewodniki nie lubią ciepła i dobrze jest je chłodzić. Taki wentyl to ok 20 zł max wydatek, a zapewnisz komfortowe warunki pracy także innym podzespołom i na pewno wydłużysz ich żywotność.

Neon, a Ty za pewne piszesz o swojej z chłodzeniem pasywnym. Dla takich temperatura robocza jest dużo wyższa.