Wysoka temperatura GPU

2x GF 8600 GT temperatura po 30 minutach grania dochodzi nawet do 68 stopni na 1 GPU i do 66 na 2 GPU czy te temperatury sa normalne?

Chlodzenie:

1x 12x12 1000 rpm wysysajacy(z tylu obudowy)

2x 12x12 1500 rpm wysysajace(z lewej strony obudowy)

  • standardowo z zasilacza i procka:) dodatkowo jeszcze mam chlodzenie na HDD

jezeli te temperatury sa zawysokie to jak je moge zmiejszyc? czy zamienic jeden went. 1500 rpm na wsysajacy zeby dawalo prosto w karty graf?

Nienormalne były by wtedy gdybyś po 5 min grania miał 99 stopni tak jak ja;)

a na poważnie to czym mierzyłeś temperatury to raz, a dwa nie podałeś parametrów całego komputera.

Moim ztaniem jeśli temperatury nie wzrastają to nie ma się czym martwić.

taa, dawaj zasysający na karty, zależy jeszcze jaki mają odstęp od siebie te karty, i jakie chłodzonko jest na nich? :slight_smile:

Masz na procesorze GPU, pastę termoprzewodzącą ?

Wiele razy patrzylem Everestem

Parametry:

Płyta główna: MSI-7346

Procesor: Intel Core 2 Quad Q6600

Grafika: 2x NVIDIA GeForce 8600 GT 1024 MB

Pamięć: 2x 2GB DDR2-800 MHZ

Dysk: SAMSUNG HD103UJ

Napęd optyczny: HL-DT-ST DVDRRW GSA-4166B , TSTcorp CDDVDW SH-S202N

nie wiem czy jest pasta komputer kupiony w calosci nic nie podkrecalem.

może być mała przestrzeń pomiędzy kartami, na to raczej nic nie zrobisz, walnij wiatrak jeden zasysający na kartę, powinno pomóc :slight_smile:

karty maja tyle przestrzeni co polaczone w trybie SLI tzn miedzy soba do innych rzeczy jest wiecej;d

czyli te temperatury sa zawysokie?

68 stopni w stresie to dla grafiki normalka.

Temperatura jest jak najbardziej prawidłowa.

Jak zacznie osiągać około 100 stopni to możesz się martwić.

Ale i tak w sterach jest opcja która “stopuje” tą karte " dopiero " przy 120 stopniach , a skoro producent tak ustawia wartość graniczną temp. tej karty to nie ma się czym martwić,zwłaszcza przy 60 kilku stopniach.

ale to nie jest normalna temp. dla tych kart, Arnon , zmieniaj to chłodzenie na zasysające i trochę napewno pomoże.

Wigrus , miałem 8600GT sonic+ od palita i w stresie było nawet ponad 70 stopni i wszystko było OK.

W normalnej pracy karta miała 46-50 stopni , taki urok tych kart , a temperatura wcale nie jest za wysoka.

wacek. potwierdzam;)

Jeśli gra jest wymagająca to te 10 stopni więcej to jeszcze nie horror;)

Jeśli wskoczy do 90 stopni to będzie oznaczało że rzeczywiście coś sie dzieje…

wacek. , oo no to wybacz, myślałem, że 8600 się tak nie grzeje :slight_smile:

pewno, że do 90 może dobić karta, byle nie pracowała tak przez dłuższy czas :slight_smile:

narazie ponad 70 nie mialem ale rozmawialem z kilkoma osobami i mowili ze do 65 powinno byc wiec postanowilem spytac sie wiekszej ilosci osob ( na forum) jutro dam sobie jeden wiatraczek zasysajacy pewnie troche pomoze:) mysle ze do 5 stopni powinno byc mniej:) po wlaczeniu komputera GPU ma okolo 50 stopni. wiec mowicie zeby sie nie przejmowac tymi stopniami na prockach graficznych tylko smialo smigac? autami w NFS ;>

ech no ile by nie było osób tyle będzie odpowiedzi wg mnie i wacka wszystko jest oki;)

co zrobisz twoja sprawa…

poprostu jeśli grasz w wymagające gry to GPU ma prawo się troszkę się nagrzać.

Tak , śmiało możesz grać i “śmigać”.

Karty nie posiadające wiatraka , tylko sam radiator osiągają ponoć 70 stopni nie wykonując prawie żadnych obliczeń. Aż strach grać kartą w gry która posiada tylko pasywne chłodzenie.Tam temperatura zapewne dobija do 90 stopni.

Żaden strach… Pasywne maja to do siebie, że się nagrzewają i potrafią sięgać nawet dobrze ponad 100 stopni, z tym że pasywne muszą mieć zapewnioną dobrą wentylacje wnętrza komputera.

jak nie posiadaja jak posiadaja xD no przynajmiej moje maja 4x4 albo jakos tak:P