Wysoka temperatura grafiki

Witam

Posiadam kartę graficzną NVIDIA GeForce 7900 GS 256 MB Galaxy Cooler Master. Sterowniki mam najnowsze prosto ze stronki Nvidii. Wcześniej nie zwracałem na to uwagi ale ostatnio sprawdziłem w Everest Ultimate Edition temperaturę i okazało się że sięga ona 53*C :confused: i to niezależnie czy był komputer używany czy dopiero włączony. Po dłuższym graniu oczywiście temperatura wzrasta jeszcze bardziej. To chyba nie jest temperatura normalna zwłaszcza że ma dodatkowe chłodzenie. Czy może coś się zepsuło? Może czujnik temperatury albo sama grafika? Ale jak gram to wszystko niby działa poprawnie. Chciałbym się dowiedzieć czym to może być spowodowane.

Liczę na pomoc :slight_smile:

Jak dla mnie temperatura nie jest jeszcze taka zła. Sprawdź jaka jest po wyjściu z gry, albo w samej grze (RivaTuner ma opcję “nagrywania” temperatur). Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

Mój GPU ma w stresie około 62 stopni.

Hmm …

Temperatura Twojej grafy faktycznie wydaje się nie być tragiczną.

Jestem posiadaczem karty Palit GeForce 8800 GT 512MB DDR3 256bit TV & 2x DVI (PCI-E). Temperatura, którą pokazuje mi program Vtune wynosi przy grafice 2D - 77-78 stopni , zaś w momencie, kiedy włączę np. program Video Card Stability Test sięga 98 stopni.

Czy to jest normalna temeratura? Jaką maksymalną temperaturę może znieść procek karty graficznej?

Dodam, że nie mam dodatkowych wiatraków, a komp stoi w mało przewiewnej wnęce biurka.

Maksymalna temperatura pracy większości GPU to ponoć aż 120 stopni. To nie są procesory, nie ma się co zbytnio martwić. :slight_smile:

Nie wiedziałem czy to normalna temperatura dlatego napisałem. I widze że inni mają jeszcze większe czyli u mnie raczej wszystko w porządku.

Dzięki wszystkim :slight_smile:

Pozdrawiam :wink: