Wysoka temperatura grafiki

(greghostor) #1

Co o tym sądzicie ?

Gigabyte HD4850 referencyjny, karta wyczyszczona, nowa pasta, obudowa z wentylatorami (przud, tył, góra)

:shock:

(Kplodygowice1) #2

witaj.

te temperatury nie są chyba możliwe, podobnie jak wentylator z prawie 10000 rpm - apacz jak startuje ma mniejsze obroty silnika :smiley:

przy temperaturze 109 stopni na rdzeniu i 138 na pamięci karta powinna się spalić :frowning:

coś jest nie tak z tą Twoją kartą, a to już jest sygnał alarmowy - chociaż radeony serii 4800 i tak się grzały mocno

te dane są doczytane programowo, więc może zaktualizuj bios płyty, wyjmij i wyczyść kartę,nałóż nową pastę, sprawdź zasilanie.

ale jak to z kartą graficzną jest : NIC NA SIŁE .

(system) #3

Sprawdż może jeszcze innym programem czy się potwierdzi

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr ... 15982.html

-- Dodane 23.01.2012 (Pn) 15:15 --

lub tym

http://www.dobreprogramy.pl/AIDA64-Extr ... 22112.html

(greghostor) #4

pokazuje takie same temperatury

(Starlet333) #5

Spróbuj dotknąć chłodzenia, jak parzy to znaczy że walnięte zabezpieczenia przed przegrzaniem, jak nie parzy to walnięty czujnik

(Agatonster) #6

greghostor ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Ciuci) #7

Jaki to dokładnie Radeon?Bo jeśli referent to takie temperatury pod obciążeniem były normalne.Zastanów się nad zmianą chłodzenia bo szkoda karty :slight_smile:

(igrek) #8

Ja w stresie mam 62 stopnie max przy karcie pasywnej. Więc wyczyść chłodzenie, jaką masz obudowę? Masz jakieś dodatkowe wentylatory w obudowie?

(Starlet333) #9

A ja powtórzę drugi raz... Spróbuj dotknąć chłodzenia, jak parzy to znaczy że walnięte zabezpieczenia przed przegrzaniem (a zarazem chłodzenie), jak nie parzy to walnięty czujnik.

Ciuci - boli cię głowa, weź APAP, bezpieczny dla żołądka.

igrek - przeczyści chłodzenie i co ? Spadek o max 15 stopni, dalej pozostaje 90+ chociaż może zawsze coś...

(Ciuci) #10

Nie wiem czy miałeś do czynienia z referencyjnym chłodzeniem HD4850.Ja miałem parokrotnie,i takie temperatury osiągały.

(Starlet333) #11

130 stopni ? To by wyłączyło CI kompa i byś ich podziwiać nie zdążył... Zabezpieczenia włączają się przy bodajże 100-110 stopniach (nie pamietam)

(igrek) #12

1110111 , to lepiej niech trzyma cały czas z takimi temperaturami, kilka stopni zawsze coś.

(Kplodygowice1) #13

jeżeli masz taką możliwość, to otwórz obudowę komputera, poczekaj aż trochę pochodzi i podaj odczyt temperatury.

na komputerze syn ma radeona 4870 - nigdy nie miał takich temperatur (chociaż cichy nie jest) ale czyszczę go okresowo i dobrą pastę nakładam.

(Starlet333) #14

Przód ma wciągać

Tył ma wyciągać

Góra ma wyciągać

Ustaw tak (chyba ze tak masz)

(T Luk) #15

Karty referencyjne z serii HD48XX miały takie temperatury więc to nic niezwyklej. Minimum które tutaj musisz zrobić to zmienić pastę (np. na Arctic MX-2 lub Zalman STG2) i poprawić wentylację obudowy. Przyznam jednak szczerze, że zawsze największe zyski w zbiciu temperatury GPU masz po wymianie coolera GPU albo na jakieś minimum (w postaci Arctic Accelero L2 Pro) albo od razu na jakiś porządny (np. Arctic Acelero Twin Turbo II).

(Kplodygowice1) #16

no i mamy chłodzenie karty droższe niemal od niej samej :o

(T Luk) #17

Ale za to Twin Turbo II jest uniwersalnym coolerem GPU i pasuje na większość obecnie dostępnych kart :slight_smile:

(Kplodygowice1) #18

chylę czoła przed konsekwentną obroną swojej wypowiedzi i wskazanego wyboru :lol:

ale co to zmienia w kwestii jakość/cena w tej karcie?

gdyby następną kupił nową, na gwarancji nie wymieni chłodzenia.

gdy sprzeda starą kartę z wymienionym chłodzeniem straci.

jak zatrzymie chłodzenie to zamrozi kase

i tak źle i tak niedobrze nie?

(T Luk) #19

To zależy, czy będzie mieć stickery-naklejki na śrubach montażowych :wink:

(Kplodygowice1) #20

przy wyborze/zakupie nowej karty graficznej nie można kierować się brakiem stickera

nie jest to bowiem kryterium jej wyboru

takim kryterium powinna być relacja jakość/cena lub możliwości karty i serwis gwarancyjny

przy braku stickera może też mieć problemy z jej wymianą/naprawą gwarancyjną - czego nikomu nie życzę :^o (no prawie nikomu)

ale jest prawdą to co piszesz......wtedy ma się taki mały bonusik od losu :smiley: