Wysoka temperatura i Lagi [Nowy Komputer]

Witam wszystkich kupiłem sobie kompa nowego kompa (karta graficzna tylko została ze starego i jest do wymiany, później kupię MSI GTX 980). Mam małe problemy, otóż niby wszystko jest okej ale komputer który powinien chodzić jak rakieta czasem lubi ściąć w grach które powinny chodzić bez żadnych zwiech na ultra. Mam różne spadki fps, nie przeszkadzające w rozgrywce oczywiście np. mam 55 fps w World of Tanks i zaraz na parę sec sobie spadnie na 30, przy takim sprzęcie chyba taka rzecz nie powinna mieć miejsca. Co jeszcze zauważyłem temperatura wewnątrz obudowy gdy siedzę tylko na necie bądź pulpicie to 25 stopni, Procesora zaś dochodzi do 43 stopni nwm. czy to dużo czy mało, podczas gry max miałem chyba 59 (procek jest podkręcony za pomocą płyty głównej msi i tego guzika msi egine czy jakoś tak) nie jestem jakimś super znawcą, więc zwracam się do was czy wszystko jest w porządku i tak powinno być, tu link do wyników 3d marka na ustawieniach których powinienem mieć 90 fps. (są to te ustawienia z wersji BASIC ponieważ nie chciałem kupować advenced tylko po to żeby raz sprawdzić) i według mnie wynik 30paru fps to mało jak na ten komputer.

MonoVass , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat zostanie przeniesiony do kosza. Jeśli słyszałeś o czymś takim jak przecinek, to zacznij go używać, bo Twój post jest kompletnie niezrozumiały.

W celu edycji tytułu należy użyć opcji pełnego edytora tekstu.

Temperatura w porządku, masz jeszcze duży zapas. Co do ścięć w grze to wydaje mi się że jest to wina samej gry i jej optymalizacji, możliwe także że jakiś proces działa w tle. 

Tutaj screen z HWiNFO na innym forum chcieli może komuś coś pomoże :). 

http://images66.fotosik.pl/817/78a59bacb7e722da.png

 

Dzięki to dobrze że temperatury są okej bo się trochę martwiłem już :slight_smile:

Trochę dziwnie że na takim zestawie chodzi w sposób jaki opisujesz, ja w tankach musiałem ustawiać synchronizacje pionową bo na full ze wszystkim grubo ponad setka w fpsach była i monitor nie wyrabia.

Tak u mnie to wygląda. Masz najnowsze stery i wogóle picuś glancuś?

 

http://i.imgur.com/XoAHvtz.png

Daj screen z menadżera zadań.

Sterowniki wszystkie najnowsze. Tutaj screen z menadżera zadań:

http://images69.fotosik.pl/817/5891611b912151c8.png

WOT to najgorszej zoptymalizowana gra pod słońcem sugerowanie się w fpsami w niej jest dość śmieszne

zobacz sobie na twitch albo yt 

ludzi co nagrywają wot na 970 i potrafią mieć w ułamku sekundy zjazdy z 70-90 fps

do 28-30+

sama jak grałam w to gó…  nie ukrywajmy czym ta gra jest

 

na gtx770 i5 4690 miałam czasem spadki w miastach przy jakiś wrakach do 30 fpsów

jest na to pewne rozwiązane wyłączyć albo jak najbardziej ograniczyć cienie wtedy klatki nie spadają poniżej tych 50 

sprawdź sobie 

 

polecam playclaw 5 

możesz tam sobie ustawić wszystko co chcesz aby się wyświetlało

od temperatur

fps

po ich wielkość umiejscowienie i kolor 

wiem że w WoT optymalizacja jest skopana jednak niektórzy streamerzy mają gorszy sprzęt a sam stream trochę zbiera (net,ram,proc) to oni mają chociaż te 70 fps u mnie maksimum to 61 a i tak rzadko tyle mam, AC Unity na max jakoś chodzi alee przyjemną grą tego bym nie nazwał :smiley:

Jaki komputer tyle fps, nie wierzę że wot ma tak strasznie skopane optymalizacje.

Co do tematu, to ewidentnie masz śmietnik w procesach, kolejny screen jako pogląd na sytuacje.http://i.imgur.com/gY668L6.jpg

komputer jest świeży wczoraj instalowałem windowsa są na nim tylko programy od wydawców części i sterowniki, 4 gry i komunikatory więc nwm co może zaśmiecać te procesy…

 

http://images66.fotosik.pl/817/8d0b830677ff518f.png

Podczas czystej instalacji jest cholernie dużo petów, w msconfig wyłączam wszystko co zbędne, zdejmuję kontrole, również programami jak avg pctuneup i ccleanerem usuwam co zbędne, i nie mówię tu o plikach śmieciach tylko zbędnych procesach i tym podobnych pierdołach.

ccleanera mam ii używam, spróbuję z tym avg pctuneup ale i tak wątpię żeby podstawowe programy mi aż tak zżerały ten procesor bo tyle fps co mam teraz na tym kompie mialem też na starym kompie więc nie czuję różnicy z przesiadki może to przez kartę graficzną. Spróbuję ogarnąć te procesy i zobaczymy ale nie sądzę że to pomoże aż tak xD

Pokaż zdjęcie komputera w środku i sprawdź które wentyle wciągają powietrza a które wyciągają powietrze :slight_smile:

MonoVass, -=RaFaL=- ,

Radzę się zastosować, następne takie w waszych postach nie będą tolerowane. Wstawiamy miniaturę / link lub korzystamy z galerii forum

Zaraz zamieszczę zdjęcia z wnętrza obudowy :slight_smile:

Jak dla mnie to ty masz za dużo wentyli, w dodatku kiepsko poustawianych. Odłącz z zasilania ten dolny obok zasiłki oraz te dwa z burty. Sprawdzisz czy cyrkulacja powietrza ci się poprawi :slight_smile:

gdy gram w assassin’s creed unity temperatura skacze do tych 31stopni na nzxt sentry 3 gdy wyłączam to opada do 25/26, nie wraca już do tej temperatury 22/23 jak przy starcie kompa :smiley:

Z tego co piszesz, że podczas gry temp wygląda prawidłowo, myślę że jest to wina tych baboli które są ustawione w systemie, jeśli chcesz to mogłbym Ci przez teamviewera ustawić system tak jak mam u siebie, mówię tu o konsoli msconfig oraz programach avg pctuneup oraz ccleaner.

Jeżeli byś mógł to wrzuć mi po prostu jakiś link co mam zrobić w msconfig i z avg pctuneup bo ccleanera mam i używam od dłuższego czasu :slight_smile: po prostu mi tu napisz co mam wpisać w msconfig itd i ja się do tego zastosuję i zobaczymy czy coś da wstawię screeny po całej akcji czy pomogło :)