Wysoka temperatura karty graficznej

Mam od jakiegoś czasu (miesiąc, może więcej) problem z moją kartą graficzną, mianowicie bardzo szybko się przegrzewa. Posiadam Galaxy Geforce 7900gs z wbudowanym wiatraczkiem. Karta graficzna po prostu sama z siebie podskakuje do temperatury ok. 100*C (nawet wtedy gdy po prostu jest komputer włączony i nic na nim nie robię). Mam pytanie, czy jest to problem z wiatraczkiem (tzn. żeby nasmarować pastą termo przewodząca) czy po prostu dokupić dodatkowy radiator.

Może to z czymś innym problem ? Na wszelki wypadek daje screeny z Everesta:

20feebec16a70d14m.png

aad177772f668964m.png

cooler na grafice bardzo wolno chodzi, tylko 366obr na minute to nawet na niskoobrotowy jest mała liczba, moze przestawiles w jakims programie typu speedfan prędkość wiatraczka na mniejszą.

od samego początku masz taką temperature chipsetu na grafice?

nie od poczatku, napisalem, ze od ok. miesiąca.

Daje screena ze speedfan ktorego przed chwila sciagnalem:

88856.jpeg

Ejjj Ten Wiatrak chyba w ogóle Ci nie działa (nie podłączony ?)

Działa, mam rozkręcony komputer i widzę, że działa

A sprawdź co ATItool pokazuje

A co ma pokazywac ATItool ? Bo nie wiem za bardzo ;p

Ja tam widze temperature tylko ;o

No a jak myślisz, o co mi chodziło?

Temp

Włącz “kwadrat” i zobacz czy ci będzie odczyt się zwiększał

Sprawdź palcem czy radiator jest gorący. Jeżeli nie to programy przekłamują.

Jest cieply, ale nie goracy

Odczyt sie nie zwieksza przy kwadracie

masz może termometr taki z elektronicznym wyświetlaczem?? 18 zł w aptece…

Karta nie może mieć 100 stropni jeżeli radiator nie jest gorący, chyba że masz źle założony radiator… Aby sprawdzić temperaturę zainstaluj program nVidia nTune w wersji powyżej 5.0.

nie no nie masz się czym obawiać, jeśli się nie oparzyłeś, po prostu czujniki oszukują i tyle.

Odczyty w Evereście i nVidia nTune się nie różnią (jedynie prędkość wiatraczka chyba):

89823.jpeg

?

Na co ty narzekasz teraz? 53*C to bardzo dobrze :slight_smile:

Ale ta temperatura sie podnosi do ponad 100*C czesto

No tak, ale sprawdź ręką radiator i jak Cię nie oparzy to jest spooko i nie ma się o co bać, bo czujnik wtedy kłamie :wink:

Wątpie, po tym jak pokazuje 100*C czuc, ze cos sie przegrzewa na karcie graficznej PLUS jak przekracza 100*C komputer zaczyna piszczec :confused:

Przykładowo :

90160.jpeg

Monitoruj temperatury i odpal 3dMarka. Napisz jakie masz w tedy temperatury. Karta nie powinna mieć więcej niż 80stopni, choć może przeżyć nawet 120.

Przy 3dMarku 2003(nie mam nowszego) utrzymuje stałą temperature 50*C