Wysoka Temperatura Karty Graficznej

Witam , zwracam się do was drodzy forumowicze o pomoc (opinię)

Zakupiłem niedawno kartę graficzną MSI GTX 770 OC TwinFrozr (karta posiada backplate) i niepokoją mnie trochę jej wysokie temperatury , karta jest zadbana , radiator czysty , pasta była regularnie zmieniana , lecz gdy karta jest na 100% temperatury dochodzą do 81st a wentylatory kręcą się max na 46% , czy waszym zdaniem nie jest to trochę niebezpieczne dla karty ?

Obudowa Silentuim PC bardzo dobrze wentylowana dodam że na procesorze maksymalna temperatura to 44-45 st, na BOX chłodzeniu ale wiem że to nie to samo co karta.

 

Specyfikacja Komputera

Procesor Intel Pentium G4400 3,30 Ghz

RAM : DDR4 Kingston HyperX 16Gb 2666Mhz

Płyta Główna : MSI Z170A Gaming M3

Zasilacz Thermaltake SmartSE 630W

 

Windows 10 Pro 64 Bit

80st to normalna temp. dla tych modeli.

Spytam o jeszcze jedno ponieważ od wymiany karty miałem 3 razy sytuację gdy nagle komputer złapał tak zwany “hang” obraz na monitorze przybrał jednolity kolor i “nic” po prostu zresetowałem komputer i działa normalnie ,moim zdaniem wykluczam winę karty no jednak była używana przez osobę która dbała o nią i nie wydaje mi się że jest uszkodzona ? ,może to być wina sterownika ? albo może procesora bo za słaby dla takiej karty ? , z poprzednią kartą (GTX 560Ti) nie było takich anomalii a może to przez rocznicową  aktualizację 10-tki , od zawsze wiadomo że po większych  aktualizacjach są pewne problemy