Wysoka temperatura laptopa

Witam. Z góry informuje iż jest to mój pierwszy post na jakimkolwiek forum więc proszę o wyrozumiałość :).

Mam taki problem gdyż gdzieś od miesiąca zauważyłem żę laptop jest wyraźnie gorący (nawet z zewnątrz na klawiaturze i okolicach) zwłaszcza w okolicach wentylatora z którego “bucha” bardzo ciepłe powietrze. Laptop był pożyczony bratu który długo na nim grając poinformował mnie że laptop aż wyłączył mu się dwukrotnie co mi się nie przytrafiło. Laptop ma półtora roku i był  oddany czyszczeniu około 6 miesięcy temu gdy też robił się ciepły ale nie tak jak teraz.

Pytanie jest następujące: Czy wystarczy go dokładnie wyczyścić czy w przypadku aż takiego wzrostu temperatury należy podjąć poważniejsze środki?

Jaki lapek?

Jaki procek?

Temperatury podczas grania czy nic nie robienia?

Lepiej sprawdzaj programem HWMonitor :slight_smile:

 

Trochę spore te temperatury, ale daj screena z HWMonitor podczas grania.

 

Miej na uwadze, że mamy lato. Mój lapek jest cały bardzo ciepły pomimo, że temp są w okolicach 45-50 stopni.

Proponuję oddać go do czyszczenia. Na pewno mu pomoże. No i przyda Ci się podkładka chłodząca, jak nie posiadasz takowej. Ale najpierw oddaj do czyszczenia bo przy takich temperaturach karta graficzna długo nie pociągnie. Odklei się a reballing uszkodzonej karty jest drogi i zazwyczaj po kilku miesiącach karta znowu przestaje działać.

 

I jak kolega powyżej wspomniał, jest lato. Przy wysokich temperaturach powietrza, jak grasz to wyłącz AA i inne opcje w karcie które zmuszają ją do większego wysiłku.

Laptop to":

Procesor: AMD A6-3400m APU with Radeon HD Graphics (4 CPUs) ~1,4ghz w trybie boost 4x2,5 ghz

Pamięć ram: 4096mb

AMD Radeon HD 6520G2 (Przybl.całk.il.pamięći: 3034 MB) dx 11.

Temperatury tuż po wyłączeniu gry były wcześniej.

Teraz skan z HWMonitor laptop na normalnym użytkowaniu (internet) 1h po włączeniu

 

Jak na moje jest ok tylko lato mu doskwiera.

Laptopa dzisiaj przeczyściłem (sprężone powietrze, odkurzać) zdania są podzielone ale za każdym razem gdy to robie to zauważam kurz wydobywający się z laptopa więc efekt taki jak było zamierzone.

I takie pytanie czy w laptopie który ma 1.5 roku opłaca mi się kupić nową taśmę termoprzewodzącą czy jest to zbyt krótko i stara jeszcze spełnia swoją rolę?

Półtora roku to on ma jeszcze gwarancje więc go nie rozbierzesz więc mu nie wymienisz taśmy.

 

Jeżeli lapek będzie latał do 80 stopni to będzie OK.

 

Możesz spróbować wyłączyć tryb turbo. U mnie daje to 5-10 stopni mniej na moim Intelu(w dzień jak dzisiaj bardzo wskazane), ale nie wiem jak ten Twój AMD będzie sobie radził wtedy z grami :stuck_out_tongue: bo i5 nie robi wielkiej różnicy :slight_smile: (aby się przekonać wejdź do ustawień profilu zarządzania energią następnie Zmień ustawienia planu >Zmień zaawansowanie ustawienia zasilania >Zarządzanie energią procesora > Maksymalny stan procesora > W Podłączone ustaw 99 lub 98% wtedy turbo się wyłączy)

Dzięki za pomoc :).