Wysoka temperatura na procesorze Core 2 Duo e4400

(Oxygene8) #1

Witam

Moja temperatura w stanie spoczynku wynosi około 42 stopie na procesorze Core 2 Duo e4400, gdy saknuje np antivurusem dochodzi do 48-49-50 stopni. Czy to normalne???

Zaznaczam wentylator+ radiator w wersji BOX. Słyszałem, że ludzie maja około 32 stopnie???

(system) #2

Heh według mnie 50 stopni to jeszcze nie tragedia dopiero jak by dochodziła temperatura do 80stopni to był by już jakiś problem a tak to nie ma sensu się przejmować

(Lukasz Graffix) #3

Mają niższe temperatury, bo mają inne chłodzenie. Wymień boxowe na np: Pentagram FreeZone HP-100 AlCu ~50zł + AS5/Zalman ZM-STG1. Uzyskasz niższe temperatury oraz ciszę.

(Oxygene8) #4

Uff to mnie pocieszyliście. Spanikowałem bo na początku miałem chyba 32 stopnie.

Zobaczę jeszcze jaką będę miał temp gdy podłączę kartę graficzną GF 8600 Palit Sonic+ Pogram trochę i zobaczę jak z temperaturą.

(system) #5

ej ej ja na e4300 mam w spoczynku 24 stopnie na boxowym :stuck_out_tongue:

(saber) #6

Zaglądnij komputerowi pod maskę, może się cooler obluzował, lub jest źle zamontowany. Dlatego masz taką temperaturę.

Bądź...

kurz się w żeberkach radiatora nazbierał -> utrudniony przepływ powietrza -> większa temperatura -> wyczyścić.

(Feelek3) #7

42*C to raczej norma, u mnie Pc chodzi już 2tygodnie bez przerwy i właśnie ma 46*C :smiley: nie chce mi się go wyłączyć :slight_smile: