Wysoka temperatura na procesorze Core 2 Duo e4400

Witam

Moja temperatura w stanie spoczynku wynosi około 42 stopie na procesorze Core 2 Duo e4400, gdy saknuje np antivurusem dochodzi do 48-49-50 stopni. Czy to normalne???

Zaznaczam wentylator+ radiator w wersji BOX. Słyszałem, że ludzie maja około 32 stopnie???

Heh według mnie 50 stopni to jeszcze nie tragedia dopiero jak by dochodziła temperatura do 80stopni to był by już jakiś problem a tak to nie ma sensu się przejmować

Mają niższe temperatury, bo mają inne chłodzenie. Wymień boxowe na np: Pentagram FreeZone HP-100 AlCu ~50zł + AS5/Zalman ZM-STG1. Uzyskasz niższe temperatury oraz ciszę.

Uff to mnie pocieszyliście. Spanikowałem bo na początku miałem chyba 32 stopnie.

Zobaczę jeszcze jaką będę miał temp gdy podłączę kartę graficzną GF 8600 Palit Sonic+ Pogram trochę i zobaczę jak z temperaturą.

ej ej ja na e4300 mam w spoczynku 24 stopnie na boxowym :stuck_out_tongue:

Zaglądnij komputerowi pod maskę, może się cooler obluzował, lub jest źle zamontowany. Dlatego masz taką temperaturę.

Bądź…

kurz się w żeberkach radiatora nazbierał -> utrudniony przepływ powietrza -> większa temperatura -> wyczyścić.

42*C to raczej norma, u mnie Pc chodzi już 2tygodnie bez przerwy i właśnie ma 46*C :smiley: nie chce mi się go wyłączyć :slight_smile: