Wysoka temperatura podzespołów

Witam, mój pierwszy wątek więc jeśli coś nie tak to sorry ;] Ogólnie mam problem z moim lapkiem, po prostu masakrycznie szybko temperatura podchodzi pod 100", nie wiem czy to wina fabryczna czy ten model już tak ma… Właśnie włączyłem Fifę na 15 minut i o to wyniki http://www.przeklej.pl/plik/bez-tytulu-jpg-00433qc8m2mv … Producent twierdził, że to laptop “gejmingowy”, więc chyba tak nie powinno się dziać nie uważacie ?? Doradzajcie co można z tym zrobić. Serdeczne dzięki za wszystkie odpowiedzi

Mimo iż laptop ma bardzo wydajne podzespoły to temperatury są zdecydowanie za wysokie. Ile czasu masz tego laptopa, czyściłeś go kiedyś?

Laptopy nie mają tak wydajnego układu chłodzenia jak komputery stacjonarne więc im wydajniejszy sprzęt tym wyższe temperatury.

Laptop jest od sierpnia, czyszczony jeszcze nie był… A uważasz, że już czas ??

No wiadomo, że się różni od PC ale żeby od razu takie temp ?? Nawet teraz w spoczynku ma na piecu 80" http://www.przeklej.pl/plik/procek-jpg-00433r3v8bq4 … Czasem nawet go nie idzie złapać bo obudowana taka nagrzana że hoho

Myślę że najwyższa pora na wyczyszczenie laptopa. Myślę że temperatura powinna nieco spaść, choć przy twoim procesorze i karcie graficznej nie dziwię się że podczas grania sprzęt zamienia się w grzejnik.

Grzeje konkretnie nie da się ukryć na takie mrozy w sam raz xD Dobra dzięki za info :slight_smile:

Dodane 10.02.2012 (Pt) 21:45

A jeszcze jedno pytanie opłaca się podkładka chłodząca ??