Wysoka temperatura prcka Intel Celeron D 2800MHz


(Rajik) #1

Witam

po włączeniu komputera w przeciągu 10-15 minut jego temperatura wzrasta z 36 do 54 stopni, czy to jest normalne? Jeśli nie to czy da sie temu jakoś zaradzić? Jaka może być przyczyna?

z góry dzięki za pomoc


(Mateusz 931) #2

Normalne ... podaj temperaturę w stresie.


(kukacz) #3

właśnie podaj temp w stresie, jeżeli ci nie przekroczy 60 stopni nie masz się czym martwić. Sam miałem kiedyś tego procka i w stresie nie przekraczał mi 58 stopni a w spoczynku coś około 48 sie wahał.


(Mateusz 931) #4

Nawet jeśli przekroczy 60* to i tak nic nie będzie ... przecież to Intel ;p


(Rajik) #5

Obciążyłem kompa programem BURN IN TEST tylko nie mogłem zmierzyć dokładnie temperatury w stresie bo żaden z programów, które ściągnąłem do monitorowania temperatury nie wykrył mojej płyty głównej (gigabyte GA-8I915P duo), więc pomiary mogą być niedokładne. Odczytałem ją w EVEREST Home Edition (on tez nie rozpoznał płyty)/ Z tego co zauważyłem temp wahała sie w granicach 56-62 stopnie ale komp nie był długo obciążony :expressionless: teraz w spoczynku ma 52stopnie,a wentylator przy 2075RPM niestety już wyje;/ jak spowodować żeby temp była niższa i komp ciszej chodził:)(jeszcze częściej czyścić radiator na procku?:>:slight_smile:

W miarę możliwości proszę o rozwiązanie na studencką kieszeń:smiley: z góry dzięki pozdrawiam


(Dudek95) #6

Heh, chyba mamy takie same kompy. Jedynie co możesz zrobić to zakupienie dodatkowego chłodzenia do obudowy. Przed zakupem chłodzenia do mojego kompa temperatura sięgała 70 stopni. Teraz w stresie mam 50 :slight_smile:


(witek111) #7

ja mam kompa jak w podpisie i mi przy normalnej pracy temeraturka jest na poziomie 40-45 stopni, a w stresie ponad 50 nawet do 59*C miałem, ale po załozeniu dodatkowego chłodzenia w obudowie jest wporządku,.

założyłem jeden wiatrak wyciągajacy powietrze z obudowy (jak wciągał to kiepsko temperatura spadła i pełno kurzy łapał) pod zasilaczem napewno masz tam miejsce


(Rajik) #8

no to chyba nie pozostaje nic innego jak założenie dodatkowego chłodzenia

dam znać jak poszło

dzięki


(Mateusz 931) #9

Ale te temperatury nie są jakieś tragiczne przy tym procku.


(cabis) #10

przed wymianą chłodzenia warto sprubować najpierw zmienić paste termoprzewodzącą i wyczyścić chłodzenie a swoją drogą to temp. jest raczej normalna dla tego proca u mnie jak miałem BOXowe chłodzenie to też temp. dochodziła do ~60*C


(Rajik) #11

wiem że nie są tragiczne ale komp głośno chodzi i to jest strasznie denerwujące, szczególnie że dużo pracuję na nim w nocy;/ może to go wyciszy jak będzie miał lepszy obieg powietrza?? !!


(witek111) #12

napewno go wyciszy bo bedzie chłodniej na procku i nie bedzie musial tak krecic wiatrak mocno u mnie jest róznica i to odczuwalna bo te boxowe chłodzenie to jak chelikopter jak wejdzie na wieksze obroty :slight_smile:


(Rajik) #13

dokładnie jak chodzi na niskich obrotach to są ok ale jak juz wejdą na maksymalne to jak w ulu:D:D :mrgreen: