Wysoka temperatura prcka Intel Celeron D 2800MHz

Witam

po włączeniu komputera w przeciągu 10-15 minut jego temperatura wzrasta z 36 do 54 stopni, czy to jest normalne? Jeśli nie to czy da sie temu jakoś zaradzić? Jaka może być przyczyna?

z góry dzięki za pomoc

Normalne … podaj temperaturę w stresie.

właśnie podaj temp w stresie, jeżeli ci nie przekroczy 60 stopni nie masz się czym martwić. Sam miałem kiedyś tego procka i w stresie nie przekraczał mi 58 stopni a w spoczynku coś około 48 sie wahał.

Nawet jeśli przekroczy 60* to i tak nic nie będzie … przecież to Intel ;p

Obciążyłem kompa programem BURN IN TEST tylko nie mogłem zmierzyć dokładnie temperatury w stresie bo żaden z programów, które ściągnąłem do monitorowania temperatury nie wykrył mojej płyty głównej (gigabyte GA-8I915P duo), więc pomiary mogą być niedokładne. Odczytałem ją w EVEREST Home Edition (on tez nie rozpoznał płyty)/ Z tego co zauważyłem temp wahała sie w granicach 56-62 stopnie ale komp nie był długo obciążony :expressionless: teraz w spoczynku ma 52stopnie,a wentylator przy 2075RPM niestety już wyje;/ jak spowodować żeby temp była niższa i komp ciszej chodził:)(jeszcze częściej czyścić radiator na procku?:>:)

W miarę możliwości proszę o rozwiązanie na studencką kieszeń:D z góry dzięki pozdrawiam

Heh, chyba mamy takie same kompy. Jedynie co możesz zrobić to zakupienie dodatkowego chłodzenia do obudowy. Przed zakupem chłodzenia do mojego kompa temperatura sięgała 70 stopni. Teraz w stresie mam 50 :slight_smile:

ja mam kompa jak w podpisie i mi przy normalnej pracy temeraturka jest na poziomie 40-45 stopni, a w stresie ponad 50 nawet do 59*C miałem, ale po załozeniu dodatkowego chłodzenia w obudowie jest wporządku,.

założyłem jeden wiatrak wyciągajacy powietrze z obudowy (jak wciągał to kiepsko temperatura spadła i pełno kurzy łapał) pod zasilaczem napewno masz tam miejsce

no to chyba nie pozostaje nic innego jak założenie dodatkowego chłodzenia

dam znać jak poszło

dzięki

Ale te temperatury nie są jakieś tragiczne przy tym procku.

przed wymianą chłodzenia warto sprubować najpierw zmienić paste termoprzewodzącą i wyczyścić chłodzenie a swoją drogą to temp. jest raczej normalna dla tego proca u mnie jak miałem BOXowe chłodzenie to też temp. dochodziła do ~60*C

wiem że nie są tragiczne ale komp głośno chodzi i to jest strasznie denerwujące, szczególnie że dużo pracuję na nim w nocy;/ może to go wyciszy jak będzie miał lepszy obieg powietrza?? !!

napewno go wyciszy bo bedzie chłodniej na procku i nie bedzie musial tak krecic wiatrak mocno u mnie jest róznica i to odczuwalna bo te boxowe chłodzenie to jak chelikopter jak wejdzie na wieksze obroty :slight_smile:

dokładnie jak chodzi na niskich obrotach to są ok ale jak juz wejdą na maksymalne to jak w ulu:D:D :mrgreen: