Wysoka temperatura procesora graficznego

Cześć :!:. Od dwóch dni wyłącza mi się komputer. Jest to wina wysokich temperatur, które ostatnio panują. Zrobiłem skan Everestem i podam Wam niżej temperatury:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 56 °C (133 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

Aux 35 °C (95 °F)

Procesor graficzny 69 °C (156 °F)

Seagate ST3320620AS 42 °C (108 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

Debug Info F 32 FF 00

Debug Info T 35 56 41

Debug Info V 56 77 CC BC BA C4 06 (77)

Takie temperatury panują przy otwartej obudowie i wciąż rosną. Mam zamontowane 2 wentylatory i na zasilaczu jedną. Nie widzę miejsca na jeszcze jeden. Temperatura procesora graficznego nie jest zbyt wysoka?! Myślałem o otwartej obudowie+mały wiatraczek z boku. Temperatura rośnie przy wszystkich potrzebnych mi procesach.

Taka temperatura procka graficznego jest normalna.

Temperatura normalna,zapewne karta pasywna,na dodatek mamy czas letni i ogółem podzespoły trochę bardziej się grzeją z powodu wyższej temperatury powietrza.

Dobrze, już się bałem, że mógłby się spalić. Dziękuję! :slight_smile:

Temperatura grafiki w normie. Ale coś wywołuje te restarty. Bo restartuje ci tego kompa nie?

@Komik333

Jeśli masz w obudowie wentylatory to otwarcie jej jest bez sensu. Niszczysz wtedy przepływ powietrza, które normalnie powinno wychłodzić podzespoły. Najlepiej zamontować wiatrak z przodu i z tyłu obudowy. Zasilacza nie uwzględniaj przy ilości wentylatorów, bo powietrze z niego jest bardzo ciepłe jak komputer pracuje pod obciążeniem.

Co do grafiki to jaka to karta? Na kartach ze słabej jakości kośćmi pamięci może nastąpić reset przy wyższych temp. A jak na procesorze jest 70* to pamięć może mieć nawet ok. 100* (jeśli to radeon)

EDIT:

A co do spalenia to raczej nie, ale coś się i tak może uszkodzić. Jeśli restartuje kompa to coś nawala, albo się przegrzewa. Też tak kiedyś miałem. Po którymś restarcie już się nie włączył. Rozwaliła się karta graficzna.

Tzn wyłącza się. Domyślam się, że temperatura dochodzi do max i pada, żeby się nie przegrzała. Kartę graficzna mam:

NVIDIA Ge Force 8500GT(512). Jak na razie się jeszcze nie wyłączył. :smiley: . Dzięki za info.