Wysoka temperatura procesora graficznego

(Sini234ktw) #1

Cześć :!:. Od dwóch dni wyłącza mi się komputer. Jest to wina wysokich temperatur, które ostatnio panują. Zrobiłem skan Everestem i podam Wam niżej temperatury:

Pole Wartość

Właściwości czujnika

Typ czujnika ITE IT8712F (ISA 290h)

Typ czujnika procesora graficznego Driver (NV-DRV)

Temperatury

Płyta główna 56 °C (133 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

Aux 35 °C (95 °F)

Procesor graficzny 69 °C (156 °F)

Seagate ST3320620AS 42 °C (108 °F)

Wartości napięć

Napięcie rdzenia procesora 1.38 V

+2.5 V 1.90 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 5.05 V

+12 V 11.90 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.07 V

Debug Info F 32 FF 00

Debug Info T 35 56 41

Debug Info V 56 77 CC BC BA C4 06 (77)

Takie temperatury panują przy otwartej obudowie i wciąż rosną. Mam zamontowane 2 wentylatory i na zasilaczu jedną. Nie widzę miejsca na jeszcze jeden. Temperatura procesora graficznego nie jest zbyt wysoka?! Myślałem o otwartej obudowie+mały wiatraczek z boku. Temperatura rośnie przy wszystkich potrzebnych mi procesach.

(ORZECHgda) #2

Taka temperatura procka graficznego jest normalna.

(Gural7) #3

Temperatura normalna,zapewne karta pasywna,na dodatek mamy czas letni i ogółem podzespoły trochę bardziej się grzeją z powodu wyższej temperatury powietrza.

(Sini234ktw) #4

Dobrze, już się bałem, że mógłby się spalić. Dziękuję! :slight_smile:

(Jtkmalinowski) #5

Temperatura grafiki w normie. Ale coś wywołuje te restarty. Bo restartuje ci tego kompa nie?

@Komik333

Jeśli masz w obudowie wentylatory to otwarcie jej jest bez sensu. Niszczysz wtedy przepływ powietrza, które normalnie powinno wychłodzić podzespoły. Najlepiej zamontować wiatrak z przodu i z tyłu obudowy. Zasilacza nie uwzględniaj przy ilości wentylatorów, bo powietrze z niego jest bardzo ciepłe jak komputer pracuje pod obciążeniem.

Co do grafiki to jaka to karta? Na kartach ze słabej jakości kośćmi pamięci może nastąpić reset przy wyższych temp. A jak na procesorze jest 70* to pamięć może mieć nawet ok. 100* (jeśli to radeon)

EDIT:

A co do spalenia to raczej nie, ale coś się i tak może uszkodzić. Jeśli restartuje kompa to coś nawala, albo się przegrzewa. Też tak kiedyś miałem. Po którymś restarcie już się nie włączył. Rozwaliła się karta graficzna.

(Sini234ktw) #6

Tzn wyłącza się. Domyślam się, że temperatura dochodzi do max i pada, żeby się nie przegrzała. Kartę graficzna mam:

NVIDIA Ge Force 8500GT(512). Jak na razie się jeszcze nie wyłączył. :smiley: . Dzięki za info.