Wysoka temperatura procesora ;/

Witam Panowie.

Mam taka dość dziwną sprawę;/ Wlanczam dziś kompa, poszedłem gdzies, wracam a wentylator chodzi jak głupi, dotykam kompa od spodu, a on gorący ;/

sprawdziłem SpeedFan a tam na procku ponad 60 stopni ;/

i kolejny problem z tym związany wyskakuje mi dymek (to urządzenie może działać szybciej, bla bla bla) i przestają mi działać 2 z 4 portów USB ;

co to moze być??

dodam ze procka nie podkręcałem, poprostu go włączyłem i ERROR ;/ ;/

Pozdrawiam serdecznie

fa743ed1c2db8dc5m.jpg

fa743ed1c2db8dc5m.jpg

bf80131985f38e20m.jpg

Celeron M 420, czyli chodzi o laptopa.

Ja mam starego lapka ARiSTO, na którym miałem Celerona 430 M 1,73GHz i on w spoczynku miał ok. 75 st. C więc nie wiem dlaczego uważasz , że ta temperatura 60 st. C jest wysoka. Wymieniłem w tym lapku procka na Pentium Dual Core T2080 2x1,75GHz i teraz ma taką temperaturę jak ten twój. Co do portów USB to nie wiem ale może nie masz USB 2.0 tylko 1.1

alez oczywiście ze mam 2.0

ce415220a8694929m.jpg

dlaczego uważam ze jest cos nie tak?? ponieważ wczesniej (czyli np wczoraj) wentylatorek nie działał mi cały czas + komp tak sie nie grzał od spodu

widze ze w poprzednim poscie nie dałem scrn z temperaturą ;/

ac6b3ea8a1264835m.jpg

Ja też miałem takie komunikaty o USB kiedyś na stacjonarnym kompie, a USB 2.0 tam było. Do dzisiaj nie wiem o co chodziło. Jedyne co mi przychodzi do głowy to, że urządzenie nie obsługiwało USB 2.0 ale pewności nie mam. Teraz komp przeszedł całkowitą modernizację i ze starych podzespołów została tylko obudowa . Takich komunikatów już nie widuję.

wszystko działało przez rok bez stresu;/ zaczeło sie sypac odkąd zaczął sie grzac… czyli od dzis… pare godzin temu

Zmień pastę termo przewodzącą na procu, przeczyść chłodzenie :stuck_out_tongue:

Przeinstaluj sterowniki do chipsetu :smiley:

W laptopach nie ma pasty termoprzewodzącej.

Mate121, jeżeli nie ma plomby gwarancyjnej to go rozkręć i wyczyść wiatraczek i wylot powietrza oraz ewentualne wloty powietrza (najczęściej na spodzie lapka).

Po roku bez czyszczenia to właśnie w tym tkwi problem na 90%.

Większość ludzi w ogóle nie czyści tych elementów w laptopach i często psują się przez to zaraz po zakończeniu gwarancji czyli najczęściej ok 2 lat.

W skrócie: bez czyszczenia laptop pociągnie góra 2 latka, a problemy zaczynają się po ok. roku.

a co jest?

czesto w sumie nic, bo producent nalozyl gluta, albo najtanszy silikon…

d8f8c3af8645bf22m.jpg

To ci ktoś w tym lapku namieszał bo ja się jeszcze nie spotkałem z pastą w laptopie, a trochę ich już rozkręciłem.

Kupiłeś używanego laptopa?

Zaraz, chwila. Przyjrzałem się uważnie temu zdjęciu i to jest jakiś staroć chyba albo nie Intel. Mobilne intele w technologii core nie mają blaszki, tylko odsłonięty rdzeń.

tak to wygląda:

L_Intel-LF80538NE0251M%20%28SL8VZ%29.jpg

To jest właśnie CeleronM 420 1,6GHz

nikt nie mieszal, po prostu laptop ma 5lat+ i cos, co kiedys bylo termopadem zamienilo sie w wegiel… nic dziwnego przy p4 3.0 (bez HT)

obecnie z ceramique smiga az milo i jest znacznie chlodniejszy i cichszy - to nie jedyny lap rozkrecony (pierwsze lepsze zdjecia wrzucilem) i zawsze cos tam bylo na procu 8)

A no widzisz clockwork , 5 lat temu wszystko wyglądało inaczej. Teraz do mobilnych proców Intel core nie używa się pasty z tego co mi wiadomo. Ten Twój P4 jest chyba jeszcze do tego przylutowany do płyty gł. , co nie? :roll:

a widzisz gdzies mobo? :smiley:

normalny socket 478 (133x23)

alez daja, jak sobie wyobrazasz oddawanie ciepla do radiatora?

moze termopad, jakas tasma lub pasta - jest na 100% 8)

Dziwne tata ma alienware m17x i tam pasta na quadzie była :stuck_out_tongue:

A jest to lapek i nie stary :stuck_out_tongue:

Ja widocznie mam takiego pecha, że nigdy nie widziałem pasty w laptopie. :?