Wysoka temperatura procesora

Mam problem z wysoką temperaturą CPU. Kiedy gram w gry temperatura sięga nawet do 90. stopni. Co by było najlepszym rozwiązaniem ? Proszę o pomoc.

post-262331-0-23362200-1406479768_thumb.

Pokaż Screena z programu HWmonitor.

Sprawdź poprawność montażu chłodzenia, możesz też wymienić pastę termoprzewodzącą lub najbardziej skuteczny krok - zmiana chłodzenia na wydajniejsze.

HWmonitor

 

PS. są może jakieś programy aby spadła temperatura ?

Kiedy ostatnio czyszczony, lub zmieniana pasta?

 

Gdzie ty żyjesz? Nie ma czegoś takiego jak program, który obniża temperatury jest to tylko czysto sprzętowa sprawa.

Instrukcje oszczędzające procesor i przez to zmniejszające temp. są zaimplementowane w samych procesorach (m.in każą wykonywać puste rozkazy), tyle że twój procesor to antyk i takich technologii nie obsługuje, jednym słowem czy jest używany czy nie pracuje z tą samą szybkością.

Po pierwsze te forum jest po to aby pomagać. Nie każdy jest tak pozytywno upośledzony jak ty.

Autorze trochę pohamowaniu, forum jest po to by pomagać, ale nikt pomóc nie musi, trzeba trochę poszanowania dla osób które chcą pomóc i udzielić trochę swojej wiedzy.

 

Rozumiem że te temperatury to w Idlu bez obciążania komputera ??

 

Antyk to może być sprzęt nie uruchomisz już nawet http://www.damnsmalllinux.org/.

 

Ale to można było wymusić znacznie wcześniej programowo ? Celeron 430 wspiera oficjalnie “obniżanie zegara/zmniejszanie napięcia” jedynie Celeron 420 w zależności od płyty. 

 

Podkręć trochę tego Celerona na ile pozwolą ci pamięci ram.

 

Możesz przy okazji wymiany pasty znaleźć w swojej okolicy najtańszego Pentium Exxxx a dostaniesz skok wydajności minimum 100% za kilka zł (tylko w biosie trzeba przestawić aby używał wszystkich rdzeni).

Przeczyść tylko układ chłodzenia i zobacz je będzie. Jak to nic nie da to zamiast wymieniać pastę kup lepszy procesor zamiast tego  i wtedy wymień też pastę. Zysk po wymianie będzie widoczny “gołym okiem”

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Celeron_M/430.html

juz wole nowy komputer kupić jak mam sie bawić w te procesory :slight_smile: Więcej wydam na naprawę niż wyniesie mnie komputer. Tak patrzyłem to już za 1200zł jest komputer. Jego podzespoły w zupełności by mi wystarczyły :wink:

 

Tylko gotowca czasem nie kupuj, bo gorzko zapłaczesz prędzej czy później.

Z allegro czy tam sklepów internetowych nie mam zamiaru kupować. Mam sklep komputerowy w okolicy i myślę że da się cos zrobić :slight_smile:

 

Tylko ja pójdziesz do tego sklepu w okolicy, to by ci cos sensownego dali, a nie wpakują ci to co maja na magazynach i do tego coś starszego.

no tak. Poprosze o fakture i sprawdze te częsci czy są ok.

Najlepiej idź żeby zaproponowali zestaw i potem pokaż go na forum ZANIM KUPISZ, a najlepiej od razu napisz w odpowiednim temacie jaki masz budżet, dowiesz się co warto kupić i zamówisz sobie w sklepie internetowym.

W sprawie wyboru zestawu komputerowego proszę pisać w dedykowanym do tego celu temacie: Wybór komputera - Zestawy Komputerowe