Wysoka temperatura procesora


(Pokemonik1231) #1

Mam problem z wysoką temperaturą CPU. Kiedy gram w gry temperatura sięga nawet do 90. stopni. Co by było najlepszym rozwiązaniem ? Proszę o pomoc.

post-262331-0-23362200-1406479768_thumb.


(dolar444) #2

Pokaż Screena z programu HWmonitor.


(Longhorn2009) #3

Sprawdź poprawność montażu chłodzenia, możesz też wymienić pastę termoprzewodzącą lub najbardziej skuteczny krok - zmiana chłodzenia na wydajniejsze.


(Pokemonik1231) #4

HWmonitor

 

PS. są może jakieś programy aby spadła temperatura ?


(CrisPL) #5

Kiedy ostatnio czyszczony, lub zmieniana pasta?

 

Gdzie ty żyjesz? Nie ma czegoś takiego jak program, który obniża temperatury jest to tylko czysto sprzętowa sprawa.


(Longhorn2009) #6

Instrukcje oszczędzające procesor i przez to zmniejszające temp. są zaimplementowane w samych procesorach (m.in każą wykonywać puste rozkazy), tyle że twój procesor to antyk i takich technologii nie obsługuje, jednym słowem czy jest używany czy nie pracuje z tą samą szybkością.


(Pokemonik1231) #7

Po pierwsze te forum jest po to aby pomagać. Nie każdy jest tak pozytywno upośledzony jak ty.


(dolar444) #8

Autorze trochę pohamowaniu, forum jest po to by pomagać, ale nikt pomóc nie musi, trzeba trochę poszanowania dla osób które chcą pomóc i udzielić trochę swojej wiedzy.

 

Rozumiem że te temperatury to w Idlu bez obciążania komputera ??


(sr57be45) #9

 

Antyk to może być sprzęt nie uruchomisz już nawet http://www.damnsmalllinux.org/.

 

Ale to można było wymusić znacznie wcześniej programowo ? Celeron 430 wspiera oficjalnie “obniżanie zegara/zmniejszanie napięcia” jedynie Celeron 420 w zależności od płyty. 

 

Podkręć trochę tego Celerona na ile pozwolą ci pamięci ram.

 

Możesz przy okazji wymiany pasty znaleźć w swojej okolicy najtańszego Pentium Exxxx a dostaniesz skok wydajności minimum 100% za kilka zł (tylko w biosie trzeba przestawić aby używał wszystkich rdzeni).


(S3BA_) #10

Przeczyść tylko układ chłodzenia i zobacz je będzie. Jak to nic nie da to zamiast wymieniać pastę kup lepszy procesor zamiast tego  i wtedy wymień też pastę. Zysk po wymianie będzie widoczny “gołym okiem”

http://www.cpu-upgrade.com/CPUs/Intel/Celeron_M/430.html


(Pokemonik1231) #11

juz wole nowy komputer kupić jak mam sie bawić w te procesory :slight_smile: Więcej wydam na naprawę niż wyniesie mnie komputer. Tak patrzyłem to już za 1200zł jest komputer. Jego podzespoły w zupełności by mi wystarczyły :wink:


(Osimaru) #12

 

Tylko gotowca czasem nie kupuj, bo gorzko zapłaczesz prędzej czy później.


(Pokemonik1231) #13

Z allegro czy tam sklepów internetowych nie mam zamiaru kupować. Mam sklep komputerowy w okolicy i myślę że da się cos zrobić :slight_smile:


(dolar444) #14

 

Tylko ja pójdziesz do tego sklepu w okolicy, to by ci cos sensownego dali, a nie wpakują ci to co maja na magazynach i do tego coś starszego.


(Pokemonik1231) #15

no tak. Poprosze o fakture i sprawdze te częsci czy są ok.


(Osimaru) #16

Najlepiej idź żeby zaproponowali zestaw i potem pokaż go na forum ZANIM KUPISZ, a najlepiej od razu napisz w odpowiednim temacie jaki masz budżet, dowiesz się co warto kupić i zamówisz sobie w sklepie internetowym.


(rgabrysiak) #17

W sprawie wyboru zestawu komputerowego proszę pisać w dedykowanym do tego celu temacie: Wybór komputera - Zestawy Komputerowe