Wysoka Temperatura

Siema,

Mniej więcej rok temu kupiłem lapka (model: asus PRO5AVseries).

Przy jego wyborze próbowałem znaleźć najlepszą opcję do gier i po kupnie właściwie każda gra działała na nim na full detalach, lecz wszystko do czasu.

Mój laptop od samego początku się bardzo grzał, ale nie zwracałem na to uwagi do czasu kiedy gra która kiedyś działała mi dobrze, zaczęła się ciąć, tak że nie mogłem normalnie zagrać. Sprawdziłem wtedy temperaturę i okazało się że mój procek rozgrzewał się do 80 stopni (sprawdzałem EVERESTEM)!

Wtedy po raz pierwszy wyczyściłem go sprężonym powietrzem. Temperatura spadała ok. 20 stopni, ale chyba dalej jest za wysoka.

Aktualnie większość gier działa mi bardzo kiepsko. O ile w grach single player da się to jeszcze wytrzymać, to w multiplayer inni gracze przez to mają nade mną dużą przewagę. Laptop jest jeszcze na gwarancji, ale wolałbym go nie oddawać na serwis, ponieważ za tydzień wychodzi gra na którą długo czekałem.

Co mógłbym jeszcze zrobić żeby schłodzić mojego laptopa?

Np. można by ustawić wentylatory żeby działały na maksymalnych obrotach? Jeżeli tak to jak i czy wtedy nie stracę gwarancji?

Z góry dzięki za pomoc!

Tutaj temperatury z dzisiaj (sprawdzone SpeedFanem):

Laptop na podkładce chłodzącej (nic na nim nie robiłem od dłuższej chwili):

podkadkachodzcaspoczyne.jpg

Laptop BEZ podkładki chłodzącej (akurat coś instalowałem):

brakinstalacjajava.jpg

Laptop BEZ podkładki chłodzącej (po testach 3DMark06):

brak3dmark06.jpg

Temperatury nie są wysokie,nawet dość dobre jak na laptopa.

W takim razie jeżeli nie wysoka temperatura powoduje spadek FPSów to oznacza że mój laptop zaczyna nie wyrabiać? Według mnie, powinno na nim jeszcze pójść większość gier na średnich detalach, tymczasem ledwie sobie radzi z grami na minimalnych ustawieniach : (

Jeszcze rok temu wszystko na nim poszło, a teraz kolejne 3000zł na nowego kompa? Ehhh…

@down

Nie miałem wyboru. Mogłem kupić tylko lapka, bo jak przestanie mi być potrzebny to pójdzie do ojca, do pracy.

Po za tym myślałem że nVidia GeForce 9650M GT 1GB będzie się spisywała dłużej niż rok…

Laptopy są do pracy nie do gier,zapewne grafika nie wyrabia w nowyc grach,chcesz giercować albo kup stacjonarke albo konsole.