Wysoka temperatura

Oto screen z programu cpuCOOL:

14do.jpg

http://img107.imageshack.us/img107/687/14do.jpg

A patrzyłeś w biosie jaka CI temperatura wskakuje?

Może ten program źle odczytuje temperature. Spróbuj wejść do biosa i popatrz tam jaka jest temperatura

Posiadam ten program, dobrze odczytuje temp :wink: Zdjemij bok obudowy i sprawdź czy spadnie, jeśli tak to bedziesz musiał zainstalować nowy wentylator. Jaki procek?

No więc w biosie jest podobnie… system - 48 C, CPU - 61 C. Procek - Athlon 2500+, karcia - Radeon 9000. Jak to mam zdjąć bok obudowy :stuck_out_tongue: ale wyjąć ją czy po prostu zostawić i odczepić z zawiasów? nie rozumiem xD LoooL xD

Na początku powiedz nam czy masz jeszcze gwarance na komputer(jeśli kupywałeś go w całosci) - jeżeli tak to nie odkręcaj obudowy ponieważ stracisz gwarancje.

Jeśli za to składałeś komuter bądź już straciłes gwarancje to odkręć obudowe komputera(odkręć ją i zdejmij). Jeżeli samo zdjęcie obudowy nie poskutkuje radze przeczyścić wentylatory a w ostateczności

wiec tak, komp ma 2 lata. Pare miechów temu byl w serwisie i czyscili wiatraczki. Ostatnio zjarał mi sie dysk twardy… gwarancji juz nie mam. A moze wymienic ? no albo powiedziec w serwisie zeby mi jeszcze zalozyli jakies. Aha… wylaczylem kompa na 30 min. i temperatura spadla do 45 C. Hmm… no ok odkrece obudowe.

Jak już nie masz gwarancji i poprosisz ludzi w serwisie o zamontowanie wiatraczka dodatkowego to licz się z kosztami.

Ale lepiej będzie jak zainwestujesz w coolerka i sam go założysz co to za problem kabel do molexa podpiąć :slight_smile: żaden a cyrkulacje w kompie masz lepszą, chyba że kupisz nowy cooler na procesor wtenczas to ciut trudniej z montażem ale w większośći masz instrukcję jak to zrobić :slight_smile:

Albo posmarowac pasta odprowadzajaca cieplo lub:

co to jest cooler xDD ile moze kosztowac zainstalowanie nowego wentylatorka? cyz do tej pory lepiej kompa wyłaczyc ? skoro tak sie nagrzewa…

Wiatraczek ;]

  • radiator :smiley:

Coolery oraz wentylatory

jeśli zdecydujesz się na kupno nowego coolera to niezapomnij posmarować rdzenia pastą !!

Witam pozwolę się przyłączyć do tematu.W moim kompie jest problem podobny tzn temperatura pracy mojego procka przy korzystaniu z internetu to 52*C w grach np NFS MW nawet 60*C przyczyną tego jest moje biurko gdyż wstawiony tam komp grzeje się jak mikrofala.OK wyjołem kompa z biurka otworzyłem obudowę i temp spadła do 45*C a jak wywietrzyłem pomieszczenie wpuszczając trochę zimnego powietrza spadła do 40*C dziwi mnie to bo procek któty posiadam to DURON 1,3 a wiatrak wymieniałem rok temu w sklepie komputerowym na szeerokołopatkowy.Oczywiście od razu podjołem kroki żeby tą sytuację odkręcić tzn dokupiłem (ale jeszcze nie założyłem) dodatkowy radiator na płytę główną chcę wymienić wentylator na procku na model ARCTIC o prędkości obrotowej 4000obr (ten obecny ma 2900) tylko boję się bo nigdy nie wymieniałem wentylatora na procku i boję się żeby nie ukruszyć rdzenia.Dodatkowo będe modyfikował biurko tak aby do kompa docierało jak najwęcej chłodnego powietrza.Martwi mnie jeszcze jedno w programach testujących np. Fan Speed czy Everest wskaźnik wykorzystania procesora jest zawsze na 100% nie wiem czy już coś w nim padło , ogólnie komp pracuje stabilnie nic z nim się nie dzieje a gierki jakoś chodzą.Proszę o wasze opinie z góry dziękuję.

Daj loga z hijacka albo najlepiej załóż osobny temat z logiem aby tutaj nie robić zamieszania , być może jakiś syf siedzi na kompie.