Wysoki ping - jak naprawić?

(Agutka954) #1

Witam. Otóż mam pewien denerwujący mnie już problem. Od jakiegoś czasu mam wysoki ping w grach (wcześniej nie miałam takich problemów). Próbowałam szukać rozwiązań w Internecie, dzwoniłam do dostawcy, który powiedział, że jest wszystko ok (pewnie każdy tak mówi), skanowałam komputer Malware Anti-Malwarebytes (Premium), CCleaner, mam antywirus AVG (wersja darmowa), wyłączałam zbędne programy w tle, miałam włączonego tylko cs'a, ale nic z tego, problem ten sam. Sprawdzałam również pingi na pingteście i raz wyszło poniżej 100 ms (przy czym jak miałam taki ping w grze, grało mi sie bardzo dobrze), a raz wyszło 500, 600, itd.  Bardzo bym prosiła o pomoc.

(msb156) #2

komputer z routerem masz połączony kablem ?

(Agutka954) #3

Tak, taki niebieski, krótki kabelek. 

(MrKsardes) #4

Przeskanuj kompa programami: Malwarebytes Anti-Malware, Ccleaner, AVG (pełny skan), Otl skan i po skanie kliknij sprzątanie

(Agutka954) #5

Problem niestety występuje nadal. 

(AJer) #6

Te programy może nie dadzą ci wielkiego spadku ping’u ale bedzie lepiej

Pobierz

WTFast:https://www.wtfast.com/Download/Start

“Prywatna sieć gamerska”

TCP Optimizer:http://www.speedguide.net/downloads.php

Zmienia ustawienia karty sieciowej

Jak używać WTFast: (!Uruchom grę odrazu po instalacji WTFast!) Zainstaluj i po instalacji wyskoczy ci okienko z WTFast’a i wybierasz Free Basic User i klikasz Login.Będzie ładowanie i po załadowaniu w polu Game wpisujesz nazwe gry np. Counter Strike Global Offensive lub League Of Legends. W polu network nic nie zmieniasz i klikasz Play chwile czekasz po załadowaniu (na ok 99%) wyskoczy ci okienko ze nie udało się połaczyć do sieci ale program tak naprawde działa wchodzisz do gry wybierasz mecz i ping został zmiejszony o ok 20-10

Jak używać TCP Optimizer : Uruchom i w zakladce General Settings ustawiasz prędkość łącza i poniżej w Network Adapter selection wybierasz swoją karte sieciową i zaznacz Modify all network adapters na samym dole programu będzie Choose settings wybierz Optimal i Apply changes. Zaznacz Backup (tworzy plik rejestru) i ok Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia sprzętu oraz programów jakich używasz