Wysoki ping jedynie w grach

 Witam,

Od kilku dni borykam się z dziwnym problemem, jest to ping, a mianowicie internet działa w porządku na wszelakich stronach internetowych, pliki pobierają się z odpowiednią prędkością przekraczającą 9 Mb/s. Nawet ów ping na stronach wydaje się dobrze działać - jest po prostu niski. Problem pojawia się kiedy próbuję pograć w jakąś grę multiplayer (np. CS-GO, LoL), serwery na których wcześniej grałem bez problemu z niskim pingiem teraz stają się dla mnie niedostępne ponieważ nie mogę od razu połączyć się z serwerami. Nawet kiedy już uda mi się połączyć z jakimś nawet oficjalnym serwerem to ping zaraz rośnie. Postanowiłem wykonać speedtest, wyniki były dość dziwne bo wykazały, że mój ping trzyma się wyjątkowo dobrze nawet serwery we Francji wykazywały ok. 40 pingu. Wykluczyłem dostawcę internetu bo gdybym miał wysoki ping to miałbym go również na stronach internetowych a problem pojawia się w grach. Wykonałem skan HouseCall’em oraz Malwarebytes’em w poszukiwaniu wirusów, coś tam znalazło ale po usunięciu szkodników problem nadal był. Wyłączyłem również Avasta z myślą, że to on jest tutaj problemem jednak to również nie pomogło. Poniżej wstawiam wynik mojego testu:

 

 

Ping na serwerach na których wcześniej grałem bez problemu:

 

eYXUW3E.png

 

Już sam nie wiem co mam robić, dostawca twierdzi, że u nich jest wszystko w porządku. Dodam, że mam internet kablowy. Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Ja miałem takie coś w Vectrze , przyszedł serwisant , wymienił modem na nowy i po sprawie .

Modem nie jest czasami od wi-fi? Ja mam internet kablowy, nie ma co tutaj wymieniać.

POmijając tragiczny upload, to skoro komputer i ISP są ok, to winna jest gra albo jej serwer - szukaj po forum albo pisz na wsparcie danej gry.