Wysoki ping na neostradzie 1mb

Na speedtescie mi pokazuje po formacie na czystym kompie po wył aktualizacji ping 33ms, wcześniej na używanym kompie z 2 miesięce temu miałem ping 12ms jak to możliwe że się zwiększyło opóźnienie?

może TPSA przełączyła cie z trybu Fast Path na Interleaved albo serwer z którym sie łączyłeś w teście wcześniej teraz ma jakieś przeciążenia puść ping do różnych stron wp onet i zobacz jakie będzie opóznienie.czasami po przełączeniu ręcznie w routerze modulacji z adsl2+ na np adsl albo G.dmt i z powrotem pomaga.33ms to nie jest wysoki ping :slight_smile: 12ms na neo to już w ogóle wyczyn :smiley:

tak zmienili tryb, dzwonilem do nich ale mi powiedzieli ze trybu zmienic nie moga;/

dawniej jeśli ktoś miał prędkość do 1Mb stabilne łącze i blisko centrale można było w niektórych przypadkach wywalczyć tryb fast a teraz to już graniczy z cudem chyba już wszystkich przełączają na interleaved a podali chociaż powód tej zmiany?na pocieszenie powiem że podnieśienie prędkości powinno zmniejszyć trochę opóznienie :wink: ten ping co masz nie jest zły spokojnie pograsz online nawet nie zauważysz różnicy