Wysoki ping pomóżcie

(daniellon) #1

Witam.

Otóż od  piątku mam strasznie wysoki ping w grach dosłownie cały czas. Waha się od 200-400 czasami 700  i wyżej ale na pare sekund tez potrafi spaść do 70-80.

Szybkosc mojego internetu  to niestety tylko 2mb/s ale np na speed teście mam po 50 pingu. Internet  mam tak zwany ,,gminny'' tzn moja gmina udostepnia mieszkańcom internet i on jest darmowy mieszkam w małym miasteczku... Wiec jakość tego internetu nie jest za dobra ale pare dni temu było naprawdę ok 60-70 pingu

(bachus) #2

Jestem lekko zdezorientowany - jakiej pomocy od nas oczekujesz? 

(daniellon) #3

Co mogę z tym zrobić nw jakies programy zainstalowac cos w ustawieniach pozmieniać pisze tu bo ja się na tym ne znam

(Longhorn2009) #4

Jeśli sieć obciążona to programem nic nie zdziałasz.

(bachus) #5

Jeżeli są inni dostawcy internetu (Orange, itd.) - zainwestuj w komercyjny dostęp do internetu. 

(Robin-Otzi) #6

możesz pobrać ten program:

http://dns-benchmark.softonic.pl/

i sprawdzić, może któryś inny serwer DNS będzie miał mniejszy PING i wówczas ustawić go jako główny serwer DNS.

Ale tak jak pisali powyżej, jeśli sieć jest mocno obciążona, to sam nic nie zmienisz!

Ciesz się wolnym darmowym internetem, który jednak raczej nie ma służyć do grania, a raczej aby wszyscy mogli przeglądać strony i sprawdzać pocztę!

(eskimosek) #7

Jak to jakaś radiówka to sprawdż czy antena jest wycelowana w nadajnik,bo z radiówkami tak jest że jest zależne od warunków urbanistycznych,atmosferycznych.Może coś tą antene przysłania,albo wiatr przestawił.

(donata1234) #8

Wyłącz wszystkie programy działające w tle.