Wysokie czasy pingu w grach MMO przy łączu 1Mb

Witam

Otóż nie dawno założyłem sobie łącze internetowe drogą radiową (innej opcji nie było), do anteny głównej mam ok 2km. Prędkość wykrywana przez speed testy to około 1,9Mb.

Transfer przy ściąganiu to około 200-230Kb/s. Wszystkie stronki wczytują się pięknie, filmy bufforują ok, nawet ściąganie większego pliku nie przerywa.

Problem pojawia się natomiast przy grach, np. w WOW’ie latency (ping) sięga mi 1000ms podczas gdy powinno mieścić się w przedziale 30-100.

Czy da się coś z tym zrobić czy tak już ma być?

Dodam, że mam przydzielone stałe IP wewnętrzne.

Kontakt z dostawcą może pomóc - mi pomogło ale to było w przypadku kabla od upc/aster - nie pamiętam co wtedy akurat miałem.

Choć radiówki przeważnie mają duże pingi.

Przestaw sobie dnsy na open dns - może to pomoże także. choć w przypadku gier wątpię :]

Jeśli jest to ip wewnętrzne, to oznacz to że jesteś za firewallem internetowym a więc masz poblokowane pewne porty. Niestety wady takiego rozwiązania to właśnie wyższe pingi, gorsze pobieranie plików z torrentów/p2p oraz słabsze połączenie z programami typu skype/gg. Zalety to niewątpliwie bezpieczeństwo sieci, nie musisz koniecznie instalować firewalla (wystarczy antywirus). Przerzuciłem się na aster city z osiedlówki i wybrałem publiczne ip-dzięki temu mam szybki net w sensie pingów i jakości

A czy z takiego dostawcę mogę prosić o przekierowanie portów i w związku z tym uzyskanie zewnętrznego IP, czy w sieciach radiowych to niemożliwe?

Jeżeli uzyskałbym zewnętrzne IP to czy to pomoże?

tego to już nie wiem ale możesz zapytać się dostawcy

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Blokada portów może w ogóle uniemożliwiać korzystanie z niektórych usług, natomiast firewall sprawia, że nie masz zewnętrznego IP - w programach P2P jesteś przez to traktowany po macoszemu.

Natomiast wysokie pingi to cecha charakterystyczna łącz tego typu i raczej nic na to nie poradzisz. To jest wina odległości oraz infrastruktury dostawcy.

Sprawdź jeszcze:

www.pingtest.net