Wysokie obciążenie procesora po instalacji sterownika graficznego

Wiem, że konfiguracja jest słaba, lecz muszę na czymś ćwiczyć na egzamin zawodowy z Informatyki :mrgreen:

 

Płyta główna: ABIT KN8

Procesor: AMD Athlon 64 3200+

Karta Graficzna: MSI GeForce 7800 GT

RAM: 2x 512 DDR 400

Zasilacz: Modecom 300w

 

Z jakiegoś bliżej nieznajomego mi powodu, gdy zainstaluje sterownik graficzne (obojętnie czy to XP czy 7), obciążenie procesora ciągle się utrzymuje na 100 % !!

 

Próbowałem:

 

-wyjmować pamięci, przekładać do różnych slotów, lub zostawiać jedną z nich: bez skutku

-instalować sterowniki od chipsetu do najnowszej wersji: bez skutku

-wyłączyć usługę Aktualizacji automatycznych: bez skutku

 

 

Mi się już pomysły skończyły. Jakieś sugestie z Waszej strony? Pozdrawiam!

Jaki proces ma te 100%?

Dobre pytanie…Żaden. W Menedżerze zadań, wszystko jest na…Zero. Ani to wirus. I jestem pewien, że to sterownika wina. Nawet sterownik WDDM też daje takie same objawy. Gdy się odinstaluje, czy to Nvidii czy WDDM, obciążenie spada do zera.

Włóż poprzedni procesor i zobacz jak chodzi… Sprawdź temperatury procesora po instalacji sterowników Nvidii.

W tym problem, że poprzedni procesor został uszkodzony. Więc nie mam jak sprawdzić… Temperatury są między 35 a 37 stopnii

 

EDIT:

 

Uruchomiłem Process Explorer. W zakładce “System” jest proces “Interrupts”. I on powoduje ten cały bałagan. Ale jak dotrzeć do źródła problemu?

Porównaj wartość “interrupts” w P.explorerze z wartością “proces bezczynności” w menedżerze. Zapewne są zbliżone jeśli nie identyczne.

Tak, są zbliżone. Po instalacji sterownika od NVIDII nic się nie zmieniło. Wciąż “Przerwania Systemowe” utrzymują się na poziomie 86 %

Dalej nie rozumiesz ?

Ja to inaczej rozumiem. Proces przerwań systemowych jest jednocześnie procesem bezczynności systemu? Dla mnie jest kompletnie nie logiczne. No, chyba, że z kartą graficzną jest problem…

 

Proces przerywań to proces jaki CPU zużywa na partolenie się z błędem software’owym bądź hardware’owym. Sterownik Nvidii możesz wykluczyć…

No to teraz wszystko rozumiem. Dziękuję za pomoc :).