Wysokie obroty Gt 440 podczas uruchamiania komputera

Witam , mam problem kiedy włączam komputer jeden z wentylatorów w komputerze (z postów niżej wiemy że to wentylator karty graficznej Gt 440) przez jakieś 2-3 sekund chodzi jakby na full obrotach i daje niesamowity hałas , chłodzenie na procesorze jest nowe ma zaledwie dwa dni , procesor też zakupione razem , karta także nie jest stara zaledwie miesiąc , zasilacz mam dwa miesiące Corsair Vs 450w ,

płyta główna zakupiona z procesorem nowa ma dwa dni MSI Fm2-A55M-E33 , procesor Athlon II x4 740 3,2ghz , obecna karta Gt 440 ddr5 asus

problem występuje przy starcie komputera przez 2-3 sekund jakby skok napięcia oraz przy resetowaniu komputera

Wie ktoś co może powodować ten problem ???

Dzięki czekam na pomocne odp …

To jest “mały” mankament MSI, przy starcie komputera wentylator na procesorze działa na 100% do momentu wczytania profilu w biosie.

Większość nowych płyt MSI ma ten “problem”.

Z jaką prędkocią działa wentylator po uruchomieniu komputera?

no ok , tylko w tej chwili akurat sprawdzam problem w środku komputera , i to nie boxowe chłodzenie amd tylko chłodzenie na karcie graficznej chodzi na pełnych obrotach ,

ps. nie zainstalowałem jeszcze sterowników do karty ani płyty , ale to chyba nie ma nic do rzeczy …

Sterowniki nie mają znaczenia przy włączaniu komputera (sterowniki działają dopiero pod systemem).

i jestem pewny na 100% że to karta graficzna dostaje takiego kopa na wejściu po kiedy ją odłączyłem start jest normalny

a i dodam że karta wcześniej tego nie robiła na starej płycie głównej …

Dodane 16.07.2013 (Wt) 17:52

a i z tego co wiem , asus nie jest taki zły jeśli chodzi o chłodzenie

Phenom353 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus

Więc co może być tego przyczyną ? Nowa płyta MSI , czy też może jest to wina karty graficznej ? ;]

Hej,

Płyta MSI - faktycznie płyty z MSI czy z desktopów Dell’a tak właśnie działają. Zaraz po uruchomieniu zostają uruchomione wentylatory z maksymalną prędkością, by sprawdzić ich działanie oraz przedmuchać troszkę wnętrze komputera. Najprościej mówiąc nie jest to problem, a zamierzone działanie płyt MSI.

Pozdrawiam,

Dimatheus