Wysokie pingi w grach


(system) #1

Witam. od jakiegoś czasu moje pingi w grze podskoczyły i to dość dużo. Dlatego prosiłbym o sprawdzenie moich logów. Oczywiście komputer już skanowałem, defragmentowałem itp. Nie sądzę także aby problem leżał w grze. Strony www chodzą normalnie, a prędkość downloadu jest też w normie 120-130 kb/s. Moje łącze to Neostrada 1Mb/s. Dodam też, że męczą mnie procesy ekrn.exe, który czasem potrafi zamulić komputer oraz svchost.exe, który w Menedżerze zadań mam około 5... Oto moje logi:

ComboFix:

http://wklejto.pl/31006

HijackThis:

http://wklejto.pl/31007


(Szymon Kumorek) #2

Jeśli o to chodzi to dobrze, że masz tyle tych prcesów bo takie mają być, ale naleźy uważać, by nie było innej nazwy takiego procesu (musi być svchost.exe) czasem wirusy się podczepiają pod nazwe tego procesu, by nie były tak widoczne :stuck_out_tongue:


(Kamil697) #3

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://google.bearshare.com/pl/

O3 - Toolbar: (no name) - {EF99BD32-C1FB-11D2-892F-0090271D4F88} - (no file)


(system) #4

Hmm, wpisy usunąłem. Nie pomogło to jednak zbytnio w poprawie pingu. W serwisie speedtest.net pingi wynoszą 120ms. Jest to ping trochę wysoki tym bardziej, że korzystałem z servera w Poznaniu. Internet i prędkość pobierania jest w normie. Co może mi pomóc w poprawie pingu?


(13 Alek) #5

Daj log z Combofix :arrow: instrukcja

Log dajesz na http://www.wklej.eu/, http://www.wklej.org/ lub http://www.wklejto.pl/, a w poście tylko link.


(Gacek713) #6

W logach raczej nic podejrzanego nie ma.Widzę że masz cfoss speed może więc masz źle zoptymalizowane łącze spróbuj dać w opcjach cfossa pierwszeństwo dla czasów pingów i poczekaj na rezultaty jeżeli nie nastąpią może być to przyczyna mechaniczna np. router,livebox czy co tam masz.


(system) #7

Log z ComboFix: http://www.wklej.org/id/77214/ . Wcześneij pingi miałem obre, a więc droga mechaniczna raczej nie wchodzi w grę. W cfosspeed oczywiście mam pierwszeństwo dla czasu pingów lecz to nie pomogło. Na polskich serverach pingi mi oscylują w granicach 60-70 gdzie powinienem mieć góra 30-40.


(Gacek713) #8

Więc tak jak mówię może to być przyczyna mechaniczna, jeśli jesteś pewien że nie jest jeszcze jedna metoda tyczy się konkretnie gry World of Warcarft ale ping podobno obniża ogólnie.Kod ten jest wklejony z jakiegoś forum bodajże o Counter Strike.

Sprytna poprawka ktora pomoze ci obnizyc ping O 150 jednostekPoprawka wymaga tylko 2 malych wpisow w rejestrze Windowsa

ktore obniza twoj ping w WoW o 100-150 i to tylko w 5 minut!


Poprawka krazyla po roznych forach przez pewnien czas i musze przyznac ze bylem sceptycznie nastawiony do tego typu "czarow"

ale kilku kumpli potwierdzilo skutecznosc tego myku

wiec sam zechcialem sprobowac i obnizylem moj ping z wartosci 200

do ok 70 (na Europie-serv)

Podstawowo polega on na wylaczaniu pewnego algorytmu ktory obniza wykorzystanie lacza


KROK 1 -Czestotliwosc TCP ACK

uwaga: jezeli korzystasz z win vista myk moze nie poskutkowac

jezeli jednak chcesz skorzystac poszukaj pewnego Hotfixa (aktualnie szukam ale bezowocnie) jednakże pod win xp dziala poprawnie!Podazaj za mna


Start ->Uruchom ->Regedit ENTER


powninno ci sie otworzyc biale okienko to jest wlasnie slynny edytor rejestru NIE RADZE GRZEBAC BEZ POTRZEBNEJ WIEDZY (radze rowniez zrobic backup rejestru!)


Ok tera znajdz Klucz ktory znajduje sie w kat

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurentControlSet\Services\TcpIP\Parameters\Interfaces


Powinienes znalezc kilka wartosci Interfejsu dla protokolu TCP IP

znajdz ten ktorym domyslnie laczysz sie do internetu Zazwyczaj maja dlugasne nazwy np ( {7DBA6DCA-FFE8-4002-A28F-4D2B57AE8383})

klikaj na kazdy ktory wyglada PODOBNIE jak w/w klucz PRAWIDLOWY PO KLIKNIECIU NA NIEGO P(rawym)P(rzyciskiem)M(yszy) PPM pokaze ci wiele opcji - to ten wlasciwy w koncu znajdziesz numer IP swojej maszynki

Kliknij prawym nań i wprowadz nowa wartosc typu DWORD (alfanumeryczna) nazwij ją dokladnie tak : TcpAckFrequency nastepnie zaznacz wartosc prawym i przydziel jej wartosc numeryczna 1

mozesz se zmienic na 2 aby wylaczyc poniewaz moze ta zmiana wplynac na inne aplikacje wykorzystujace protokol tcp ip ta wartosc mowi OS'owi(windowsowi w tym przyp) ile pakietow TCP ma "przeczekac" zanim wysle swoje ACK gdy wartosc jest 1 (w naszym przyp) nastepuje blyskawiczna wymiana pakietow nastepuje natychmiast po odebraniu pakietu TCPKROK 2 - TCP NO DELAY - TCP brak odczekiwania

(IMO prosta czesc)


i znowu Start -> uruchom -> regeditTeraz znajdz takowy klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSMQ\Parameters


Dodaj nowa wartosc DWORD

o warosci : TCPNoDelay


i oczywiscie nadaj mu warosc numeryczna 1

zapisz zatwierdz zmiany


reboot pc i la voila!

2.Sprawdź też ping do bramy jeśli będzie większy niż 2-10 ms napisz.


(system) #9

Jeżeli dobrze to sprawdziłem to ping do bramy ma 0% strat, czyli 0ms. Twój "myk" też zrobiłem, niestety nic nie poskutkowało. Gdyby to była droga mechaniczna to by chyba spadła ogólna wydajność internetu, ale www i ściąganie chodzi w najlepsze. Powoli zaczynam myśleć, że jedyne wyjście to format. Macie jeszcze jakieś pomysły. Więc zrobiłem formata... Niestety jak było tak jest. Nie mam pojęcia o co chodzi. Być może to wina neostrady?