Wysokie pingi wieczorem TP 7,6 MB LIVEBOX

(Unstoppable7) #1

Siemka

Od jakiegos czasu mam problem z rosnacym pingiem w godzinach 19-22, wtedy moj ping z 25 ms ( do neostrada.pl ) robi sie 50-100 ms ( rozne wyniki podczas testow ) i predkosc z 7,6 mb spada do 1-2 mb. Przeciazenia nie powinny grac tu tak duzej roli zwlaszcza ze mam kumpla, sasiada ktory ma Netie 20 mb, te same kable i ma stabilny ping ( czyli 25-30 ms zalezy od pory ) i lacze. Przeszkadza mi ten ping bo gram w gry FPS tj. szczegolnie Counter-Strike, a 25-30 ms to nie to samo co 100 ms. Czytajac rozne tematy o spadajacym transferze dowiedzialem sie ze mozna oszacowac odleglosc od domu do centrali na podstawie tlumienia i szumu, moze ktos mi powiedziec jak daleko znajduje sie ode mnie centrala ?

Stan linii ADSL Podniesiony

Standard ADSL G992_5_A

Szybkość wysyłania 636

Szybkość pobierania 7444

Tłumienie Bliski koniec : 31.4 (dB)

Odległy koniec : 13.5 (dB)

Sygnał/Szum Bliski koniec : 13 (dB)

Odległy koniec : 18 (dB)

Liczba błędnych pakietów 0

Firmware 0xe15080a

Błędne sek. w okresie 15 min 0

Błędy CRC 1

Błędne sek. w okresie 1 dnia 0

(n33trox) #2

Mam ostatnio dokładnie to samo. Neostrada 10 mbps, a w godzinach wieczornych 1-2 mbps. TPLink W8901G. Ping też wtedy jest wyższy.

(Unstoppable7) #3

Przegladam rozne strony w poszukiwaniu rozwiazania i sa tematy rowniez z takim samym problemem, np. na tym forum znalazlem dzisiaj napisany temat tez o wysokim pingu wieczorami i nie tylko. Hmm poczekajmy moze ktos bardziej doswiadczony sie wypowie. Dodam moje wyniki pingu do neostrada.pl tj. cmd > ping neostrada.pl :

*rano, czyli 8-12 pingi wynosza 25,26,25,24 ( jest staly ping i bardzo dobry )

*po poludniu tj 12-18 pingi wynosza 25,70,100,34 ( ping bardzo skacze )

*wieczorem, czyli 18-22 pingi wynosza 100,90,78,110 ( jest staly ping i wysoki ), w okolicach godziny 22 ping zaczyna spadac do prawidlowej wartosci

Oczywiscie te wyniki sa podane z ostatniego tygodnia, bo wczesniej to od godziny 8 do okolo 19 jest ping dobry a potem juz tak sie psuje wszystko.