Wysokie temp. po zmianie pasty!

(Psembol) #1

Czy to normalne że po zmianie pasty na ic diamond 7 są wysokie temperatury ?? Przy właczeniu komputera zawsze miałem temp 38 a teraz 48 . Przy przeglądaniu internetu max 43 a teraz 54 , a gdy włączyłem gre cs source na 10 minut to wskoczyło 66 O.O nigdy na oczy nie widziełem takiej temp :slight_smile: Moje pytanie jest następujace : Czy jest okres jakiś że pasta musi sie przegrzać żeby temp były nizsze , czy jaki jest powód tego że temp są teraz tak wysokie ?? Bardzo mnie to niepokoi więc ;licze na szybką odpowiedz .

(Irydium) #2

Może za dużo pasty zostało nałożone. Ale ta pasta potrzebuje chyba dużo godzin wygrzewania, aby osiągnęła swoją sprawność.

Kiedy pasta została nałożona?? Jak długo ją nakładałeś?? Rozgrzałeś najpierw tubkę??

(Psembol) #3

Dziś rano , jest jej minimalne bardziej bał bym się że zza mało niż za dużo !!

-- Dodane 29.07.2011 (Pt) 18:07 --

Nie grzałem tubki , cieżko sie ja kładło , pierwsze wtarłem w radiator i ztarłem ją husteczką żeby została tylko "miełka " a na proca roztarłem karta bankomatową , tylko taką plasteline się cieżko kładzie więc większość została na karcie !

(Irydium) #4

I dlatego masz wysokie temperatury, bo taką pastę powinno się kłaść na ciepło i wycisnąć jednostajnie i szybko rozsmarować w około do 4 sekund. najlepiej nie rozsmarowywać kartą, tylko worek foliowy na palec wskazujący i delikatnie ją rozprowadzić po procku.

(igrek) #5

Bzdury opowiadasz. Kładłem arctic cooling silver 5 zakupioną zimą więc przez drogę do domu na pewno się nie rozgrzała. Była normalnie prawie że płynna pięknie się rozsmarowała i temperatury były ok

(Filipmoto2010) #6

@irddium

co za bzdury opowiadasz jakie rozgrzewanie tubki może jeszcze w mikrofalówce żeby spr temp

http://www.youtube.com/watch?v=C7xmf1nt ... re=related

masz tu filmik czy możesz nałożyć i jak

możliwe ,że za dużo nałożyłeś lub pasta do dup.

(Psembol) #7

Pasta jedna z najlepszych na rynku igorek mowie Ci że takiej pasty co ja mam nie kładłeś :slight_smile: . Wcześniej też miałem arktic cooling i też była płynna , ale tą co kupiłem teraz była dosłownie jak plastelina , a rada irydium pomogła wsadziłem ja do kubka i zalałem wrzątkiem , poczekałem 2 minuty i jak smarowałem to była super git majonez :smiley: i temp wróciła do normy a nawet lepiej przy necie 39 a na grach nie testowałem . Ale mam nadzieje że po czasie spadnie jeszcze niżej :stuck_out_tongue:

(witek-pl) #8

Pasta Arctica Silver5 jest dość rzadka i rozprowadza się jak masło (bardzo łatwo). Nie zapominaj jednak że pasta o której pisze kolego (jak i wiele innych) ma sporo gęstszą konsystencję (niektóre niemal jak plastelina) i w ich przypadku "procedura" nanoszenia jest inna/trudniejsza. Ostatnio smarowałem chip na grafie i z braku Arctica Silver 5 kupiłem na szybca pastę ThermalGrease AG (na srebrze), średnio gęsta ale trudna w nanoszeniu ze względu na grudkowatą strukturę (przy minimalnie większym docisku karty telefonicznej, robiły się rysy które trzeba było ponownie zagładzać). Więc kolego proponuję zanim kogoś posądzisz o pisanie bzdur sam nie tego nie rób.

(Irydium) #9

tak ale to są pasty na bazie miedzi lub srebra jak w twoim przypadku, a pasta o której jest mowa jest wykonana z syntetycznych diamentów, która jest bardzo gęsta i trzeba ją podgrzać. Jak się nie znacie i nie umiecie czytać o jaką pastę chodzi to nie rugajcie osób doświadczonych i znających się na rzeczy.

Cieszę się, że mogłem koledze pomóc.

(Psembol) #10

A ja dziękuje za pomoc !

(T Luk) #11

Kolega Irydium dobrze prawi. IC7 Diamond to bardzo wydajna ale i bardzo gęsta pasta i bez podgrzania tubki w gorącej wodzie się nie obejdzie żeby ją poprawnie nałożyć.