Wysokie temp. po zmianie pasty!

Czy to normalne że po zmianie pasty na ic diamond 7 są wysokie temperatury ?? Przy właczeniu komputera zawsze miałem temp 38 a teraz 48 . Przy przeglądaniu internetu max 43 a teraz 54 , a gdy włączyłem gre cs source na 10 minut to wskoczyło 66 O.O nigdy na oczy nie widziełem takiej temp :slight_smile: Moje pytanie jest następujace : Czy jest okres jakiś że pasta musi sie przegrzać żeby temp były nizsze , czy jaki jest powód tego że temp są teraz tak wysokie ?? Bardzo mnie to niepokoi więc ;licze na szybką odpowiedz .

Może za dużo pasty zostało nałożone. Ale ta pasta potrzebuje chyba dużo godzin wygrzewania, aby osiągnęła swoją sprawność.

Kiedy pasta została nałożona?? Jak długo ją nakładałeś?? Rozgrzałeś najpierw tubkę??

Dziś rano , jest jej minimalne bardziej bał bym się że zza mało niż za dużo !!

Dodane 29.07.2011 (Pt) 18:07

Nie grzałem tubki , cieżko sie ja kładło , pierwsze wtarłem w radiator i ztarłem ją husteczką żeby została tylko "miełka " a na proca roztarłem karta bankomatową , tylko taką plasteline się cieżko kładzie więc większość została na karcie !

I dlatego masz wysokie temperatury, bo taką pastę powinno się kłaść na ciepło i wycisnąć jednostajnie i szybko rozsmarować w około do 4 sekund. najlepiej nie rozsmarowywać kartą, tylko worek foliowy na palec wskazujący i delikatnie ją rozprowadzić po procku.

Bzdury opowiadasz. Kładłem arctic cooling silver 5 zakupioną zimą więc przez drogę do domu na pewno się nie rozgrzała. Była normalnie prawie że płynna pięknie się rozsmarowała i temperatury były ok

@irddium

co za bzdury opowiadasz jakie rozgrzewanie tubki może jeszcze w mikrofalówce żeby spr temp

http://www.youtube.com/watch?v=C7xmf1nt … re=related

masz tu filmik czy możesz nałożyć i jak

możliwe ,że za dużo nałożyłeś lub pasta do dup.

Pasta jedna z najlepszych na rynku igorek mowie Ci że takiej pasty co ja mam nie kładłeś :slight_smile: . Wcześniej też miałem arktic cooling i też była płynna , ale tą co kupiłem teraz była dosłownie jak plastelina , a rada irydium pomogła wsadziłem ja do kubka i zalałem wrzątkiem , poczekałem 2 minuty i jak smarowałem to była super git majonez :smiley: i temp wróciła do normy a nawet lepiej przy necie 39 a na grach nie testowałem . Ale mam nadzieje że po czasie spadnie jeszcze niżej :stuck_out_tongue:

Pasta Arctica Silver5 jest dość rzadka i rozprowadza się jak masło (bardzo łatwo). Nie zapominaj jednak że pasta o której pisze kolego (jak i wiele innych) ma sporo gęstszą konsystencję (niektóre niemal jak plastelina) i w ich przypadku "procedura" nanoszenia jest inna/trudniejsza. Ostatnio smarowałem chip na grafie i z braku Arctica Silver 5 kupiłem na szybca pastę ThermalGrease AG (na srebrze), średnio gęsta ale trudna w nanoszeniu ze względu na grudkowatą strukturę (przy minimalnie większym docisku karty telefonicznej, robiły się rysy które trzeba było ponownie zagładzać). Więc kolego proponuję zanim kogoś posądzisz o pisanie bzdur sam nie tego nie rób.

tak ale to są pasty na bazie miedzi lub srebra jak w twoim przypadku, a pasta o której jest mowa jest wykonana z syntetycznych diamentów, która jest bardzo gęsta i trzeba ją podgrzać. Jak się nie znacie i nie umiecie czytać o jaką pastę chodzi to nie rugajcie osób doświadczonych i znających się na rzeczy.

Cieszę się, że mogłem koledze pomóc.

A ja dziękuje za pomoc !

Kolega Irydium dobrze prawi. IC7 Diamond to bardzo wydajna ale i bardzo gęsta pasta i bez podgrzania tubki w gorącej wodzie się nie obejdzie żeby ją poprawnie nałożyć.