Wysokie temperatury GPU

Witam.

Mam problem, znowu, otóż jakoś udało mi się uratować piecyka, działa, bangla, jest ok itd. itp.

Lecz używając speedfan’a a używam go od jakiś 2lat? No, nieważne, zauważyłem znaczny wzrost temperatury GPU i rdzeni(core0).

Kiedyś było to góra 41 stopni, a teraz gpu grzeje się i do 64(dalej nie sprawdzałem, od razu wyłączyłem te battlefieldy), oczywiście jako-tako przeczyściłem kartę, było tam nieco kurzu, jednak wiatraczki chyba czyste, co ciekawe o ile te “core” się grzeje o tyle procek ma relatywnie niską temperaturę ok 38c przy większym wysiłku.

Grafika to NVidia gtx 680 niereferencyjny od gigabyte: http://www.morele.net/karta-graficzna-g … gd-524276/ mam nadzieje że link ze sklepu przejdzie.

Jeszcze jedno:

speedfan_zpsf7d71d35.png

Ciekawią mnie te wyłączone wentylatory, w biosie też Hassin(jakoś tak) 1 i 3 mają “automat” i nic nie zwiastuje aby miały zacząć działać, choć, może to taki trolling na lajkach mego pokroju bo one działać i tak i tak nie powinny… Hassin 2 działa.

Licze że ktoś pomoże. #-o

Co do tych wyłączonych wentylatorów, masz je w ogóle w budzie?

Zmień z auto na na przykład 50% i zobacz co i jak o ile są zamontowane.

Temperatura GPU na poziomie 64° to nic strasznego, ba, w lecie może mieć i z 76/78° i też strachu nie ma.

Możesz to z Swojego na nasz przetłumaczyć, bo nie bardzo wiem o co chodzi…!?

Ok. Dzięki, właśnie mam nadzieje że te temperatury nie są zabójcze ale już 62 na tych core? Jak mniemam to rdzenie z procka ale… CPU ma temperaturę 38, jak mniemam komputer wyłączy się dopiero jak on osiągnie te 70? Mógłbym ale tam u mnie w biosie to nie siła a automat gdzie można zmienić do jakiej temp. powinny te wiatraczki trzymać i level jedne mają 1,2,3,4, a dwa do 9 levela, siły pewnie.

Jeszcze coś, to zrzut ekranu z gpu/z bodajże: sensors_zps6511bdfb.gif

Nie jestem znawcą ale czy ten procent szybkości wiatraczków nie jest troche zaniski? 40% około i potem grzeje się ta karta do 60 stopni, i to nie jakaś stagnacja na tych 64, bo wczoraj było 62, dziś 64…

No nic, czyli na razie nie mam co się martwić? :slight_smile:

Nie, nie masz się czym martwić, wentylatory GPU same przyspieszą gdy to będzie potrzebne, możesz pograć i obserwować jak się zachowują, możesz też zrobić jakiś benchmark dla karty i w tym czasie obserwować temperatury GPU i CPU :wink:

Ok, dzięki wielkie za kolejny raz, wyciągniecie pomocnej dłoni w moją strone, uhh. :slight_smile: Wiesz, obserwując… Hmm, jak zawsze, jest cicho, więc brudu raczej niema, a i w sumie nie wiem czy kiedyś grając w bf3 np, minimalizowałem tego speedfana, może tak było zawsze tylko nigdy nie sprawdzałem historii jak np wbiły się w Siebie dwa flangery, no nic, jak będzie kasa to jeszcze przeczyszczę “profesjonalnie” powietrzem w sprayu i tyle na razie.

Jeszcze raz wielkie dzięki. :smiley: