Wysokie temperatury i klatkowanie w grach po 5min. - LAPTOP

Witam . Od niedawna zaczęły się problemy z moim lapkiem. Odechciewa mi się grać , ale po to głównie mam laptopa. Po 5 minutach gry w obojętnie co mam straszna klatkwoanie , klatki spadaja między 5-10 max . Nie wiem co mam z tym zrobić .

Mam laptopa Packard bell EN TSX66HR:

CPU - Intel Core i5 2410m

GPU - GeForce gt540m 2GB

Ram - 4GB

Dysk - 500gb

PSU - oryginalny zasilacz 90W , gram bez baterii

WIN 7 ULTIMATE

Temperatury jakie odnotowałem maxymalne po tych 5 min gry

Procesor - 95C

Grafika - 96C

Ja jestem pewien , że to zbyt nagrzane podzespoły powodują te ścinki, ale nie mam pojęcia co powoduję nagrzanie podzespołów do takiej temperatury . Takie spadki dzieją się we wszystkich grach , tyle , że w tych starszych dzieję się to później bo wolniej się laptop nagrzewa a w tych nowszych , tak jak pisałem po 5 min max. Kiedyś nie było problemów z żadnymi grami , Serie BF’a i CoD’a przeszedłem na ultra, więc nie wiem jak tu zaradzić.

Proszę o pomoc.

Cieplutko :slight_smile: Musisz wyczyścić chłodzenie wewnątrz laptopa i nałożyć nową pastę termoprzewodzącą. Do tego warto zakupić podstawkę chłodzącą (kilka stopni zawsze mniej). Jeszcze podaj temperatury podczas spoczynku.

Układ chłodzący czyściłem nie dawno , kiedy otworzyłem nie było nic kurzu ,ani żadnych innych śmieci . Pasta to najlepiej jaka ?

Temperatury w iddle:

Cpu-54 C

Gpu- gt540M - 50C

Gpu- integra - ??

Laptop posiada Nvidia OPTIMUS :wink:

Nie zmieniałeś ostatnio Biosu albo coś w ten deseń? Ostatnio czytałem, że PB coś skopał w którymś biosie i wentylator nie działał jak należy.

Póki co nałóż nową pastę.

Nie tak jak go kupiłem tak biosu nie zmieniałem .

Będę musiał udać się do sklepu po Pastę - tylko jaką? AC5? czy jakiegoś zalmana stg9 ? Zrobie prowizoryczną podstawkę chłodzącą z 3 wentyli 120mm pod 230/12v i zobaczymy.