Wysokie temperatury kompa

(Mussa) #1

Witam. Zastanawiają mnie temperatury podzespołów mojego komputera. W EVEREST wskazują

Temp Dysku:41st-WDC WD4000AAJS-00YFA0

Temp Procesora graf. 49st-Gigabyte GeForce 8600 GT

Temp Procesora:49st-Intel Core 2 Duo E4600, 2400 MHz

Temp proc.1 rdzeń:41st

Temp proc.2 rdzeń:41st

Temp Płyta Głowna:75st-Intel Pearl Creek DG31PR

Temp AUX:124st

Dodaje ze z komputerem nic złego się nie dzieje

(Adalbert) #2

Zobacz jakie temperatury wyświetla BIOS, poczekaj chwilę i napisz do jakich temperatur dochodzi.

Ściągnij i odpal HWMonitor i podaj z niego odczyt.

Odpal gierki/programy obciążające komputer i odczytaj później maksymalne temperatury uzyskane na podzespołach.

Jak dawno sprzątałeś wewnątrz obudowy?

(neo10) #3

Temperatury jakieś tragiczne nie są ale musisz zadbać o dobry przepływ powietrza w odubowie.. ile masz dodatkowych wiatraków ciągających i wyciągających powietrze? Masz porządek w obudowie? nie ma kurzu na radiatorach itp...?

(Mussa) #4

Sparwdzałem tym programem HWMonitor :

Intel1: Valuge 37 min 35 max 45

intel2 : Valuge 37 min 37 max 48

Geforce : Valuge 49 min 49 max 50

Wd400 : Valuge 41 min 41 max 41

W Everescie skad on pokazuje te AUX co to jest wogule bot am pokazywało 124

A w biosie zaraz sprawdze to podam

(Mussa) #5

A NO I JESZCZE

WINBOND WSAKAZUJE

SYSTIN Valuge 75 MIN 74 MAX 75

CPUTIN Valuge 46 MIN 45 MAX 56

(Mussa) #6

W OBUDOWIE POZADEK JEST TYLKO PRZYDAŁOBY SIE DOKUPIC WIATRAK JAKIS BO NIE MAM. JAKI POLECACIE WSYSAJACY CZY WYSYSAJACY NAJLEPIEJ JAKIES LINKI PODAJCIE. Z GÓRY DZIEKUJE ZA WYPOWIEDZI

(Adalbert) #7
  1. Wyłącz Caps Lock.

Zobacz jakie temperatury wyświetla BIOS, poczekaj chwilę i napisz do jakich temperatur dochodzi. --- no i jakie?

Ściągnij i odpal HWMonitor i podaj z niego odczyt. --- to rozumiem, że to co podałeś (idle), temperatury w miarę, jak standardowe chłodzenia wstawione

Odpal gierki/programy obciążające komputer i odczytaj później maksymalne temperatury uzyskane na podzespołach. --- jakie temperatury w stresie masz?

Jeżeli porządek masz w obudowie, kurzu ani brudu na wentylatorach nie ma, to można teoretycznie kupić jeden wentylator na tył obudowy, największy jaki się da wsadzić (zmierz linijką). Szukaj wentylatorów firmy Acutake - tanio a dość wydajnie i cicho.