Wysokie temperatury oraz uszkodzone sektory dysku


(Matrix5628) #1

Otóż zauważyłem że mój dysk twardy (ST3160212ACE 160,0GB) się często zawiesza o ma średnią temperature 49 stopni C.

Nadaje się jeszcze ten dysk do czegoś ?

Chętnie bym się dowiedział co tak dokładnie jest zepsute bo nie znam się na tym za bardzo ;d I dlaczego wartości które powinny być wysokie są niskie i odwrotnie.

Wyniki S.M.A.R.T.

http://img546.imageshack.us/img546/9889/hddg.png

Oraz mam prośbę o wyjaśnienie dlaczego mam takie wysokie temperatury i czego są temperatury: temp1, temp2 oraz temp3. (ssc z speedfana)

temperaturyp.png

Liczę na pomoc i z góry dziękuje za pomoc.


(hirem) #2

Dysk ma badsectora wartość jest wykazana przy pozycjach Current i Offline po 1. Zakwalifikowany sektor jako większe uszkodzenie i zerowanie raczej nie naprawi i operacja Remap będzie wskazana żeby bad zniknął. Możesz użyć narzędzia firmowego Seagete bodajże SeaTools pod DOS oczywiście zapoznać się z instrukcją. Drugi błąd dotyczy błędów komunikacji dysk płyta wartość 2 przy Ultra DMA i zalecane wymiana kabla sygnałowego może poprawi działanie . Przed operacjami wskazane kopia danych może okazać się konieczna nowa instalacja ale nie musi to się okaże. Ogólnie to masz piekarnik w obudowie bo temperatury podwyższone nie tylko dysku. Masz jakie dodatkowe wiatraki z tyłu na przykład na wyciąg powietrza, ale z przodu też by się przydał jak temp. dysku wysoka chyba że wynika ze stanu dysku.

Pobierz http://www.seagate.com/files/www-conten … 223ALL.ISO (nagraj na płytę i uruchom z niej komputer). Po uruchomieniu komputera z płyty zaakceptuj licencję (I Accept), wybierz Basic test i uruchom Short test (potrwa chwilę), następnie Long test http://knowledge.seagate.com/articles/e … Q/201271en

Jeśli program będzie chciał coś naprawiać to zaakceptuj.Pokaż nowy SMART (HD Tune zakładka Health).


(Agatonster) #3

gregparker ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.