Wysokie temperatury - problem

XFX Core 550W

Co do obudowy to jak wygląda sprawa z funduszami.

Mogę polecić http://www.morele.net/obudowa-zalman-z9-czarna-418072/, SilentiumPC Gladius M40 Pure Black (niestety obecnie jest nie dostępna)

Hej,

Nawet nie o to chodzi - niekoniecznie o mocniejszy, ale o makrowy, czyli taki, który będzie dawał zasilania komputerowi w sposób stabilny i ciągły, bez niepotrzebnych zakłóceń, zwiększeń napięć, etc.

Programy i czujniki na płycie głównej niestety bardzo często przekłamują wyniki. Zdarzało się, że program pokazywał, że napięcie jest ok (w granicach 12,2V -12,5V), ale po zmierzeniu miernikiem okazywało się, że napięcie jest o wiele za wysokie (na przykład 13,5V).

Ewentualnie można pomyśleć jeszcze o dodatkowym wentylatorze, który będzie wyprowadzał powietrze bezpośrednio z okolic karty graficznej - na przykład coś takiego bądź takiego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

IMO, w wypadku tej budy to nie ma sensu, tu wygląda bardziej na brak chłodnego powietrza , w obecnym układzie Autora w okolicach karty może robić się kociołek, front coś tam nadmuchuje, jednak sama karta pobiera powietrze, wentylator na boku również wyciąga, czyli to co miałoby być dla GPU z automatu zostaje wyciągnięte przez boczny wentyl, stąd skok na GPU. Jak Autor wspominał, przy zdjętej ściance bocznej temp. poszły w dół, czyli GPU miało wystarczającą ilość chłodnego powietrza.

Prawda jest taka że obecna obudowa Autora nie nadaje się na PC przeznaczony do gier, byłaby idealna na PC biurowy z niewymagającymi komponentami :wink:

zobacz film >>> http://www.youtube.com/watch?v=zbgEOrHaysU&feature=plcp

Wiele wytłumaczy :smiley:

Na prawdę przekonałem się, myślę, że zmienię tak zasilacz jak i obudowę, muszę poczekać tylko na odpowiednie środki na to. XFX Core 550W i SilentiumPC Gladius M40 Pure Black. Tyle, że to drugie muszę dorwać w jakimś sklepie, bo na razie tylko na zamówienie.

Hej,

Dlatego też pisałem o ewentualnym dodaniu dodatkowego wentylatora pod kartę graficzną. Jeśli zmiana ciągu powietrza wewnątrz obudowy skutecznie zmniejszy temperaturę grafiki, dodatkowy wentylator okaże się zbędnym. :slight_smile:

Niestety tak… :expressionless:

Zasilacz na pierwszym miejscu i to jak najszybciej, jeśli nie chcesz, by sprzęt poszedł do komputerowego nieba. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze mam jedno pytanie, czy jak już zmieniam zasilacz to ten 550W wystarczy? Mój to 500. Czy to jest właśnie to, że “Wat watowi nie równy?”:slight_smile: Gdybym chciał w przyszłości podkręcić procesor (bo w końcu mam 2500 k ) to ten zasilacz wystarczy?:slight_smile:

W twoim przypadku akurat “Wat watowi nie równy”

Nie chodzi tylko o moc ale też o sprawność i jakość, dodatkowo ten twój zasilacz 500W ma tylko na nalepce (w rzeczywistości jest dużo mniej).

Co do podkręcania to spokojnie wystarczy.

Hej,

W przypadku Twojego Modecoma 500W jest tylko w jednym miejscu - na etykiecie obudowy. Generalnie zasilacz nie jest w stanie dostarczyć takiej dużej mocy…

Można powiedzieć, że nawet po zmianie zostanie bardzo duży zapas mocy na kolejne modyfikacje.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wznawiam wątek.

Zakupiłem nową obudowę, mianowicie m40 gladius. Wszystko wsadziłem do środka i chodzi jak ulał, porządek w kablach. Temperatury ~3-5 stopni mniej.

No ale teraz kwestia zasilacza. Chciałbym kiedyś robić SLI na gtx560 (prawdopodobnie) i nowej płytce głównej. Czy do takiego zestawu wystarczyłby ten XFX core 550W? Czy trzeba już ten 650? :slight_smile:

IMO, zamiast pchać się w SLI lepiej kupić jedną wydajną kartę pokroju GTX 670/680 lub coś z AMD 79xx, Sprzedasz obecnego GTX, kasę na drugie dołożysz i kupisz coś mocnego. :wink:

Choć zobaczymy co przyniesie ten rok, nowości z AMD i nVidia :slight_smile:

Hej,

Według informacji producenta karta pobiera maksymalnie 150W mocy, aczkolwiek dla konfiguracji z jedną kartą podawany jest zasilacz o mocy co najmniej 450W. Generalnie więc, jeśli myślisz o SLI, powinieneś od razu zainwestować w zasilacz o mocy 650W, gdyż model o mocy 550W może w takiej sytuacji być wykorzystywany w 100%…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czy ten XFX core 650 jest równie dobry jak 550? Tj. czy nie jest jakoś fabrycznie gorszy.

Jest bardzo dobry, tak samo polecany. Wiesz, to jest stabilna marka, często polecana do zestawów, nie masz się czym martwić :wink:

Hej,

Gdybyśmy porównywali mocniejszy zasilacz dziwnej, mało znanej firmy ze słabszym, ale markowym modelem, to można by snuć dywagacje. Jeśli porównujemy modele porządnej firmy z dobrą reputacją, to faktycznie mamy do czynienia z jedną różnicą - mocą maksymalną zasilaczy. Reszta się nie zmienia. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam, znowu odświeżam. Co myślicie o http://www.agito.pl/zasilacz-xfx-xxx-750w-modular-80-silver-sli-psu-221-452794.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=452794?:slight_smile:

Hej,

Generalnie całkiem mocny, markowy sprzęt. :slight_smile: Jedyne, czego można się doczepić, to nieco za krótkich przewodów - z takimi przynajmniej opiniami można spotkać się w necie. Pytanie tylko, czy potrzebujesz aż takiego zapasu mocy?

Pozdrawiam,

Dimatheus

IMO, pod taki sprzęt lepiej poszukać zasiłki 600-650W z wyższą sprawnością (Gold lub Platyna) skoro ustaliłeś sobie tak wysoki budżet :wink:

Zamierzam zakupić go trochę przyszłościowo. Kiedyś na pewno zmienię kartę graficzną i dokopie jeszcze jedną. Oczywiście po zmianie płyty głównej. A lubię mieć wtedy trochę w zapasie po podkręceniu:)

Dziękuje za pomoc:)

Hej,

Musisz pamiętać tylko o jeszcze jednym - mocniejszy sprzęt będzie pobierał więcej mocy, w tym przypadku zupełnie bezcelowo, co oczywiście odbić może się na rachunkach za energię elektryczną…

Pozdrawiam,

Dimatheus