Wysokie temperatury procesora

Czy ktoś mógłby powiedzieć mi czy temperatuta procesoro dochodząca do 97 stopni, a dioda do 99 stopni jest normalna??

temperatury mierze Everestem, już na samym starcie procesor ma jakieś 70 stopni… czasami spada do 65 ale to jest rzadkość. Temperatura średnia to ok 75 stopni procesor, i 82 dioda procesora. Karta graficzna również rzadko spada poniżej 80 stopni.

komputer ASUS A6M (laptop)

Typ procesora Mobile AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200) 3400

GPU nVIDIA GeForce Go 6100

nie wiem jakie jeszcze informacje mogą być potrzebne…

sprawdź termometrem, bo te programy mogą, a raczej na pewno przekłamują temp

ale przeczyscić wiatraki być mogła

w biosie płyty sprawdzałeś ?

W twoim przypadku taka temperatura proca powodowała by ustawiczne przegrzewanie oraz obudowa była by BARDZO ciepła…

To raczej nie jest możliwe - nie w lapku…

termometrem??? sory czy ja wyglądam jak blądynka???

W BIOSie nie mam zakładki z temperaturami, albo nie moge tego znaleźć

Typ BIOS’u AMI

BIOS Version 080012

A obudowa jest tak gorąca ze można na niej jajka smażyć

Z tego co wiem to niby temp. tego procesora może dochodzić nawet do 130 stopni… ale coś mi się nie chce wierzyc…

Nie możliwe. Sprawdź w biosie.

Oj to coś jest nie tak.

Co do temperatury Sempronów z tego co wiem to nie są one ciepłolubne no chyba że w laptopach jest inaczej.

Słychać, żeby wentylator na procesorze w ogóle pracował ?

Nie masz zasłoniętego otworu wylotowego ?

Może wentylator na procesorze się obluzował ?

Jeżeli laptop na gwarancji, to oddaj go do serwisu.

wentylator pracuje cały czas, wentylator nie jest zasłonięty.

A do serwisu jak dzwoniłam to powiedzieli ze everest oszukuje i zawyża temperatury. Kazali mi zainstalować jakiś inny program… nie pamiętam już jaki , niestety program podczas instalacji wskazywał na aktualizacje BIOSu i nie chcial sie zainstalować…;/

Możesz sprawdzić programem SpeedFAN

podaje printscreena z SpeedFan

speedfanig5.th.jpg

Nie ma co instalować programów dokonujących odczyty temperatur z czujników. Jeżeli czujniki źle wskazują, to każdy program dokona tego samego odczytu.

matusia :slight_smile:, skoro piszesz:

I rzeczywiście jest tak gorąca, to Twój laptop się gotuje.

Nie słuchaj, co mówią pseudfachowcy przez telefon, tylko zanieś im tego laptopa (tym bardziej, jeżeli jest na gwarancji) i niech sami zobaczą.

Zgadzam się :slight_smile: Progsy nie pokazują dobrych temp. na Everescie mi teraz pokazuje 72st. no cóż, dotykając grzejnika można się tylko poparzyć :lol: