Wysokie temperatury w Everest

Witam wszystkich!!!Mam mały problem otóż dziś sprawdziłem temperature kompa. Okazało się jeden podzespół ma 60C :o (tylko nie wiem ktory :frowning: )W EVEREST Home Edition 2.20 pokazuje przy procesorze w BIOS-ie przy CPU,a w artykule ,Pomiar temperatur’’ jest napisane ,że Temp2 odpowiada za temp. chipsetu płyty gł. a ja mam przy tym właśnie 60C.

1.I chciałem was zapytać czy to procesor czy chipset?

2.Czy możliwe mogło być ,że wiatraczek się odkleił?

3.Co byście doradzili jakiej firmy kupić wiatraczki?Ja zastanawiam się nad pentagrami.

4.I jak dowiedzieć sie jakie ma wymiary wiatraczek ,żeby pasował? zmierzyć linijką czy gdzieś to jest napisane? Z góry dziękuję za odp.

wrzuć screena,ale najprawdopodobniej procesor

Co do rozmiarów chłodzenia procesora to musisz szukać pasującego pod gniazdo procesora np. jak masz procesor na socket AM2 to szukasz chłodzenia, które będzie pasowało pod AM2.

w jakim?

Dużo szczegółów podawaj, a nie jakieś wyrywki

sie okaże jak dasz screeny:

otwarty everest=> wciskasz alt+print screen=>wklejasz do painta=>zapisujesz jako .jpg=> wrzucasz na http://www.fotosik.pl

dajesz linka do zdjęcia

może być, tylko trzeba zlokalizować gdzie.

Pytanie: a jak tam w biosie jakie są temp.?

AC są dobre i tanie

noo, mierzysz średnicę i takiej wielkości wiatrak kupujesz :slight_smile:

hehe przecież napisałem:),Pomiar temperatur’’

PS nawet to sam napisałeś :stuck_out_tongue:

:stuck_out_tongue:

też napisałem ,że przy CPU jest 60C a przy system było w normie(więcej nic w Biosie nie znalazłem choć możesz mnie poprawić ,bo z tego mało wiem:(

na fotosiku nie mam konta ,ale wrzucam na imageshack temperaturamn5.png

trochę za duży obrazek ale nie miałem czasu zmiejszyć sorry.

Mam płytę główną 845E MAX (MS-6566E v.2.X) ATX Mainboard ,a procesor Intel Pentium 4 CPU 2.4 GHz socket 478

No cóż temp. z deka za duża, oczywiście pomiar w spoczynku?

Jak tam z wentylacją budy? Kabelki pospinane? Chłodzenie procka jakie? Wyczyść wiatrak, radiator od procka, powinno zbić trochę stopnii.

Masz jakieś wentyle w budzie?

No ale bądź co bądź zbyt wiele nie da się zrzucić temperatury z tego procka wiadome P iv to grzałki.