Wysokie temperatury w laptopie Acer 5920g

Dziś założyłem pastę termoprzewodzącą do laptopa Acer 5920g. Pasta Thermal Grizzly Krynaout i temperatury na procesorze po 90/100 stopni podczas obciążenia a na grafice 60 bez obciążenia. Co mam zrobić ? Pasta dobrze nałożona

Intel Core 2 Duo T7500
2GB
Nvidia 8600m gs
windows 8.1

Wentylator sprawny?

Podstawa radiatora dobrze dociska do cpu?

Wentylator sprawny. Radiator też dobrze dociska do cpu

A wcześniej jak było przed wymianą pasty?

Układ wyrzuca gorące powietrze?

nie miałem pasty… musiałem użyć pasty do zębów i temperatura trzymała 90/100 stopni… Założyłem tego Grizzly i powinno być 50 stopni a jest 80/90 stopni bez obciążenia lub jak gram w Etsa 2 a powietrze jest gorące wyrzucane

A usunąłeś ten “kożuch” kurzu jaki tworzy się między wentylatorem a radiatorem. W przyszłości zamiast pasty do zębów użyj kropli oleju silnikowego, samochodowego. Oczywiście, “awaryjnie” zamiast pasty termoprzewodzącej.

Kurzu w ogóle nie mam chłodzenie jest czyściutkie

No ciekawe? program Core Temp i wrzuć tu screen z programu: praca na luzie i z obciążenia.

https://zapodaj.net/3797ca6ded28c.png.html temperatura bez obciążenia oglądanie filmiku na youtube

na tej paście thermal grizzly

Podałem program.

I nawet patrząc na podany, temperatura za wysoka, czyli albo źle zrobiona robota, albo coś masz uszkodzone w chłodzeniu lub czujnik CPU uszkodzony.

Pomiar należy wykonać bezpośrednio na elementach termometrem cyfrowym z sondą lub na podczerwień.

Założyłem pastę od nowa temperatury lepsze nie przekraczają 65 stopni podczas oglądania filmiku na youtube na 1080p. Ile musi się thermal grizzly wygrzewać ?

Thermal Grizzly w/g producenta osiąga swoją maksymalną wydajność od razu po aplikacji.

Testuj i ważne: może być przekłamanie w odczycie temperatury. Niepokojące zjawiska to, wylatujące mocno ciepłe powietrze z wylotu chłodzenia, przegrzewanie spodu, wyłączanie laptopa i inne problemy z systemem.