Wysokie temperatury Xeon e5420

Witam.

Ostanio pisałem wątek o zakupie w/w procesora. Procesor z drobnymi problemami udało się zamontowac jest rozpozonawany przez bios wszystko działa tylko jest jeden problem.

Temperatury w spoczynku (podczas pisania posta wynoszą)

65,55,57,52 dla 4 rdzeni (sprawdzane Core Temp) podczas grania w dote 2 temperatura 1 rdzenia dobiła do 91stopni a reszta po max 80

szukam jakiegoś chłodzenia do około 80zl z przesłką jednak jest problem moja płyta która jest w standardzie micro atx (jeżeli się nie mylę ) i nie jestem pewien czy jakieś większe sie zmieści .

Obudowa to Brutus BT 410 a płyta p5kpl-am in/roem/si

Grigorian , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Na twoim miejscu zacząłbym od nałożenia nowej pasty między procesor, a chłodzenie. Dopiero jeśli to nie pomoże to można myśleć o wymianie chłodzenia na inne.

pasta dopiero założona (wczoraj) sprawdziłem temperatury speedfanem i tam są nawet do 20 stopni mniejsze…

Masz coś źle złożone lub CPU uszkodzony.

 

A co mówi palec na coolerze, letni, gorący,parzy?

Wczoraj wieczorem po 20min pracy wyłączyłem komputer i włączyłem w biosie temperatura wynosiła około 45 stopni, znacie jakieś programy do sprawdzenia temperatury procesora?

Na przykład HWMonitor (program podaje m.in. temperaturę procesora).

Screen z 3 różnych programów działających w tym samym czasie…

http://scr.hu/2imw/zco2e

 

Hmm z 2 strony może to problem tego ze udało mi się ułamać pół nóżki w podstawce…

Ja używam RealTemp oraz HWMonitor :slight_smile:

Czy kolega przypadkiem nie kupił tego procesora na allegro od pana SZEKLA5?

Pytam, bo przechodzę przez to samo :wink: nowa pasta chłodzenie spartan HE923 i temperatury identyczne.

Tak procesor z tej samej aukcji. Jednak u mnie dochodzi opcja uszkodzenia 1 pina przy przeróbce , jednak mimo tych temperatur  wszystko chodzi normalnie  , komputer się nie zawiesza i nie wyłącza się   

W Aidzie 64 Extreme pokazuje napięcie rdzenia 1.856… próbowałem coś zmieniać w biosie jednak niewiele dało , na stronie intela pisze o pracy do 1.3 jeżeli dobrze wyczytałem

Ustaw napięcie procesora nie na auto a na stałe. U mnie jest 1.250000 i OC na 3GHz chodzi sprawnie a temperatury sięgają do 70st max. Jak nie podkręcasz o zostaw domyślne napięcie. Temperatury powinny być wtedy ok. Mam chłodzenie HE923 od silentium PC. Daje rade ale jest za głośne na tym procku więc ustawiłem sztywny limit wentylatora na max 60%. Mimo tego temperatury mogły być niższe więc szukam lepszego chłodzenia.

Panowie miałem podobny problem, ale poszperałem po forach i okazuje się, że wszystkie te Xeony z serii 54XX wskazują zbyt wysoka temperaturę,

aby wyniki były w miare realne trzeba w programie monitorującym temperatury ustawić właściwy TjMax. np. dla  E54XX jest to 85°C

U mnie po ustawieni właściwego TjMax. na 85°C ( E5420 ) w Real Temp 3.70 teraz jest max. 40-45°C , lecz ja mam słabsze chłodzenie założony box intela od Q6600 i mało przewiewną budę.