Wysokie temperatury

Witam,

Wczoraj złożyłem nowy komputer , mój problem polega na wysokich temperaturach procesora. Temperatury wahają się od 50 - 70 stopni podczas korzystania z internetu . Mój procesor to AMD APU A10-5800k. Czy te temperatury są normalne jak na ten rodzaj procesorów ?

Pozdrawiam.

Czy poprawnie założyłeś chłodzenie na procesor? Czy masz dobrze wentylowaną obudowę? Z jaką prędkością chodzi wentylator na procesorze?

Moim zdaniem chłodzenie jest poprawnie założone ( jak w instrukcji) , mam zdjętą pokrywę obudowy , prędkośc obrotów wentylatora to 1934 RPM.

Czym mierzyłeś temperaturę bo to 70 stopni to już prawie granica dla tego procka ?

Sprawdź temperatury za pomocą http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Temperatury sprawdzalem programem siw i tam max bylo do 70 stopni a w biosie temperatura wynosila 60 stopni.

Cześć

Przed montażem chłodzenia upewniłeś się że na radiatorze jest pasta termoprzewodząca?

Tak , na radiatorze byla pasta termoprzewodzaca. Czy przyczyną takiej temperatury moze byc ponowne zalozenie radiatora na procesor , tzn po pierwszej probie nalozenia radiatora na procesor , bylem zmuszony go odczepic poniewaz byl on krzywo zalozony.

Podkręcałeś układ? Jaką masz pastę termoprzewodzącą? Żadne kable nie przeszkadzają w obiegu powietrza?

Nie , nie podkrecalem procesora. Pasta jaka posiadam to standardowa pasta nalozona na radiator ktory otrzymalem wraz z procesorem. Kable napewno nie przeszkadzaja w obiegu powietrza.

Tak, wytrzyj dokładnie procesor i radiator z pasty, odtłuść i nałóż ponownie pastę.

Warto dodac ze na moje oko radiator jest nie rowno zalozony na procesor.

Dodane 15.01.2013 (Wt) 0:04

Bardzo dziekuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam .

Dodane 16.01.2013 (Śr) 17:10

Witam ponownie ,

Wymieniłem pastę termoprzewodzącą a temperatury ani trochę nie zmalały. Mierzę jest programem CPUID hardware monitor i temperatury bez przerwy skaczą od 54 - 68 stopni celciusza. Prędkość wentylatora to 2100 RPM. Co może być przyczyną takich temperatur a może 50 stopni to normalka na procesor z 3.8 ghz na boxowym chłodzeniu. Proszę o pomoc , pozdrawiam.

Hej,

Miałem ten sam problem, przy maksymalnym obciążeniu 68 stopni C.

Rozwiązaniem jest zmiana BOXowego chłodzenia.

Po zmianie - przy maksymalnym obciążeniu temperatura nie przekracza 50 stopni C.

Swoją drogą BOX’owe chłodzenie do jest strasznie badziewne - AMD przyoszczędziło.