Wysokie temperautury komputera

WItam, posiadam komputer już od 2 lat i nie było z nim żadnych problemów lecz dziwi mnie jedna rzecz a manowicie everest jak i bios pokazuje ze na płycie głównej jest 70 stopni a na gpu diode czyli chyab karta graficzna 80 stopni

Wydaje mi się to złudne bo gram w gta IV itp i komputer idzie głośniej ale nic się nie wyłącza ni nie resetuje może ktoś coś wie na ten temat

płyta główna : intel dg31pr

załączam obrazek,

85281283.jpg

Otwórz blaszaka i pogoń kurz :slight_smile: Wyssij wszystko z radiatorów zza wiatraczków itp. Tylko jak się nie znasz to lepiej nie odkręcaj radiatorów i chłodzeń bo najlepiej po tym zmienić pastę, więc po prostu na razie tylko powysysaj kurz.

PS: Pisałem to kilka postów niżej :slight_smile:

w tym rzecz ze był odkurzany dokłądnie, nawet paste na procesor dałem nową

czujniki mogą kłamać, rozkręć komputer i sprawdź podzespoły organoleptycznie - dotknij radiatorów i sprawdź, czy któryś nie parzy - jeśli tak, to jego temperatura jest za wysoka

czujnik może kłamać to po co on tam jest :stuck_out_tongue:

narazie nie dotykalem radiatorów , ale jak dotne komputer po obudowie to ze wszystkich stron zimny

http://forum.pclab.pl/topic/257880-Co-t … mperatura/ poczytaj , może trochę cię uspokoi. Pozdrawiam.

Dość ciekawa sytuacja, proc zimny więc zostaw go lepiej w spokoju, wszystko przedmuchaj sprężonym powietrzem, co do grafiki masz na niej jakiś wiatrak ?? Chodzi on bez problemowo ??, na twoim miejscu zmienił bym pastę na grafice najlepiej na srebrną i dołożył jakiś wiatrak wyciągający powietrze z obudowy, z tyłu kompa o ile nie masz a z przodu jakiś mniejszy wciągający ;] , wystarczyłyby takie z starych zasilaczy ;]

dotykanie obudowy nic nie da… coś gorącego musiałoby się z nią stykać a takich miejsc, poza zasilaczem, nie ma

w samochodzie klimatyzacja też “może nie działać” i zapytasz po co ona jest ?

karta graficzna to ati radeon 4850 hd i jest na niej wiatraczek, z tego co mi wiadomo to się kręci, a jak włączam jakąś gre na full detalach np : GTA IV to komputer zaczyna chodzić głośniej , ale wszystko działa, tylko dziwią mnie te temperatury :confused:

podczas grania referencyjny radeon dochodził nawet do 100 stopni i było to dla niego w miarę bezpieczne, jednak jeśli te 80 stopni byłoby w spoczynku to chyba coś nie tak

przy uruchomieniu gry wiadomo, że komputer będzie głośniej działał ponieważ zwiększa się prędkość wentylatorów :wink:

Temperatura mostka prawdopodobnie północnego a nie płyty głównej.

Odkurz dobrze wentylator na karcie graficznej, możesz też wymienić pastę termo przewodzącą. Ja używam Arctic Silver 5 i jestem z niej zadowolony. Dajesz na środku procesora graficznego ziarenko pasty i rozsmarowujesz je. Gdy temp będzie o trochę niższa to się nie przejmuj, trzeba czasu zanim pasta nabierze swoich pełni właściwości przewodzących. Nie wiem czy masz zwykły radiator na mostku czy umieszczony wentylator, ale jak ci się grzeje to bym radził umieścić wentylator z przodu i z tyłu obudowy.

Najlepiej też abyś podał dokładny swój sprzęt, bo z tego ci widzę że albo program kłamie, albo masz za duże napięcie na linii +12 i mniejsze na rdzeniu procesora.

Napisz też czy te temperatury są w stanie spoczynku czy pod wpływem pracy, chociaż pod wpływem jakieś pracy np. granie w GTA IV temp procesora była by wyższa.

płyta główna intel dg31pr

graficzna ati radeon 4850 hd

procek intel core quad 6600

zasilacz chyba jakis no name :confused: ale nie jestem pewny

ram 4gb 2 x 2gb z firmy melco - ez nie wiem czy to jakis no name bo nigdzie nie potrafie znalesc jakichkolwiek informacji o tym ramie

nagrywarka samsung modelu nie pamietam

temperatury w spoczynku takie pokazuje everest

mam kilka pytan bo nie bede zakladal nowego tematu a mysle ze pasuje do tego

  1. jak zmierzyc miernikiem zasilacz wiem ze glupie pytanie ale elktrykiem nie jestem i bardzo bym prosil o instrukcje

  2. co myślicie o napięciach mojego zasilacz fałszywe pokazuje czy mam kupić nowy zasilacz, zastanawiałem sie nad corsair 430w

  3. kompa calego czyscilem, nalozylem paste na proca, lecz karty graficznej nie ruszalem bo nie wiem jak sie za to zabrac i co posmarowac, rownierz nie ruszalem na plycie glownej radiatora bo tez nie wiem jak sie za to zabrac, chcialbym karte i plyte główną nasmarować pastą termoprzewodzącą ale boje się że coś uszkodze, może macie jakąś instrukcje

  4. chcialbym sie dowiedziec cos moim ramie melco. co to za firma ? i czy dobry ten ram jest

  5. czy czujnik moze kłamać i pokazywać złe temperatury ? czemu sie tak dzieje i czy to się wymienia czy to tak musi być, wszyscy tak maja ze złe pokazuje czujnik temperature ?

6.jak zaktualizowac bios do mojego radeona 4850 ?. bios do plyty głównej mam najnowszy wgrany

7.pytanie może nie do przyjęcia, ale spróbuje :stuck_out_tongue: ile razy można wgrać bios ? chodzi mi o to czy jest jakiś limit i czy od częstego wgrywania go nie siada płyta główna ?

  1. jakie ułożenie wiatraków w kompie jest najlepsze ? ja mam w zasilaczu duży który wieje w dół, z tyłu obudowy, nie wiem w którą strone wieje , na procu, i w karcie graficznej, co zmienic lub co dołożyć lub wyrzucić ?

9.jakm podkręcić proca i karte graficzna ? i ram jak sie da i czy to się opłaca jak na mój sprzet

10.ile kosztuje chłodzenie wodne i jak by to wygladało w moim przypadku i czy by szło takie cośą umnie zrobić ?

narazie to wszystko jak mi się coś przypomni dam znać

pozdrawiam

Dodane 11.12.2010 (So) 21:28

pomierzyłem zasilacz

+12V - 12.17

+5V - 5.17

+3.3V - 3.33

teraz to mi pasuje :smiley:

patrzałem też na radiatory z płyty głównej jako tak normalny z karty graficznej gorący, co mam zrobic ?

czyli w ogóle nie gorący?? Radiator powinien być trochę ciepły…

Gorący czy parzący??

  1. Dodatni przewód przykładasz do złącza od zasilacza a ujemny od płyty głównej na takiej samej linii.

  2. Napięcia są dobre(te późniejsze)

  3. Po prostu smarujesz to co się znajduje pod wentylatorem/radiatorem. Ogólnie jest to taki mały czarny kwadracik przy karcie graficznej.

  4. Poszukaj w google napewno znajdziesz. Osobiście polecam firme Kingston, a o tamtej to nic nie słyszałem

  5. Raz pokarze dobrze a raz źle, nikt nie ma na to wpływu. Bardziej może kłamać program jakim sprawdzasz i często takie coś sprawdza się w BIOSIE

  6. Tego to nie wiem, nigdy nie próbowałem

  7. Siąść ci płyta nie siądzie, ale może spowodować to bałagan

  8. Wentylator na przodzie obudowy ma zasysać powietrze, z tyłu ma wysysać, na procka ma wiać, na kartę też, z zasilacza wysysać.

  9. Moim zdaniem nie opłaca ci się kręcić jak na twój sprzęt, chyba że naprawde masz jakieś potrzeby

  10. o chłodzeniu wodnym poszukaj w necie, ogółem są one drogie i zajmują dużo miejsca. Z tego co słyszałem od innych to nie polecają.

hmm patrze tak na tą karte i nie wiem comam tam posmarować :stuck_out_tongue: może jakieś obrazki ? albo instrukcja dokładniejsza, mam tam wiatrak i koło wiatraka jest obrazek który się odkleja i w tym miejscu jest gorąco jak dotkne , wygląda mi to na plastik ale nie wiem :confused:

Dodane 12.12.2010 (N) 7:50

ps. radiator gorący, ale myśle ze te 82 stopnie to nie są

Dodane 12.12.2010 (N) 11:21

jeszcze dodam ze zasilacz to POWER MAN :confused:

czyli jakiś daremny chyba

jak myślicie zmienić go czy jak napięcia są ok to zostawić ?

Dodane 12.12.2010 (N) 18:08

zmieniłem paste na karcie grafinczej, ale nic to nie dało więc zrobiłem jeszcze jedną rzecz a mianowicie :

zwiększyłem fan speed czyli prędkość wentylatorka z 29% na 50% teraz w spoczynku mam 58 stopni

wiec jest git :slight_smile:

ale co z tą płytą główną może ktoś powie jak ściągnać radiator z niej płyta to intel dg31pr, chciałbym ściągnąć radiator i nasmarować pastą chip

proszę o pomoc bo nie wiem co robić. Mam program EVEREST bo przeczytałam, żeby go ściągnąć jak wyłącza mi się komputer bez powodu i czuję, że jest gorący.

Więc ten program pokazuje, tak:

Procesor - 82st C (180st F)

Procesor nr 1/ rdzeń 1 - 78st C (174st F)

Procesor nr 2/ rdzeń 2 - 78st C (176 st F)

Hitachi HTS543216L9SA00 [TRIAL VERSION]

Typ procesora Mobile DualCore AMD Athlon 64 X2 TK-57, 800 MHz (4 x 200)

Co mam zrobić z tym? czy te temperatury są za wysokie? PROSZĘ O POMOC…