Wysokie użycie pamięci wirtualnej w Win XP

(Janek Marek) #1

Witam

Mam mały problemik z moją maszyną. Na kompie z win xp, przy procku Duron 1.3 GHz i 256 DDR czasem pojawia się komunikat ze za mało pamięci wirtualnej, mimo że rozmiar pliku stronicowania jest ustawiony na 512-1024 MB. W menedżerze zadań windowsa wśród uruchomionych procesów czasem pojawia się cidaemon.exe, a gdy ten już się pojawi to użycie pliku stron wzrasta z 150-200 MB do 950 MB !!

Wie ktoś może co to za program uruchamia ten plik i jak się tego pozbyć ??

Z góry dziekuje za pomoc

(Frog) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... 723#528723

(Szkudlarek) #3

cidaemon.exe to proces indeksowania dysku - dzięki niemu szybciej można znaleźć pliki przez wyszukiwarke - teoretycznie powinien się załączać przy dłuższej bezczynności systemu - praktycznie różnie to bywa - możesz indeksowanie wyłączyć klikając na ikonie dysku twardego prawym klawiszem myszy potem wybierasz z menu kontekstowego "właściwości" i na samym dole okna odznacz opcje: "zezwalaj na indeksowanie tego dysku..."

operacje powtórz dla wszystkich partycji i dysków zainstalowanych w komputerze.

(Janek Marek) #4

ok

serdeczne dzieki za pomoc

jak na razie nic się nie dzieje , maszyna się nie "wiesza", a na pewno już by to zrobiła :slight_smile:

(Cellist2) #5

Sory że tak odgrzewam temat, ale mam podobny problem co kolega marecki002 kilka miesięcy temu. Mianowicie po uruchomieniu przeglądarki internetowej i EMule'a użycie pliku stronicowania w systemie wzrasta do 450-500 MB (Pentium IV 2Ghz, 256 DDR). Komp działa wtedy znacznie wolniej. Co można na to zaradzić?

(Edlib) #6

można się tylko domyślać, że jak e-mule ściąga jakiś duży plik,

to rezerwuje już sobie miejsce dla niego w pamięci wirtualnej

(aktualnie w pliku stronicowania) i żąda od systemu przydzielenia mu

odpowiedniej ilości, choć rzeczywiście ściągnął drobny ułamek pliku; nie jestem pewien(bo dawno nie używałem), ale chyba można to ustawić w ustawieniach e-mule; jeśli masz dużo miejsca na dysku to możesz znacznie zwiększyć plik stronicowania właśnie na takie przypadki; wtedy system nie będzie musiał "dynamicznie", to znaczy w zależności od potrzeby, go zwiększać, co właśnie jest jedną z przyczyn zwolnienia;

a niezależnie możesz sprawdzić, jaki e-mule ma apetyt na plik stronicowania - w menedżerze zadań - menu widok - wybierz kolumny-

rozmiar pamięci wirtualnej(przeglądarki też mają wielki apetyt, np.ff)