Wysokie użycie procesora

(Vika Fan) #1

Otóż mam taki problem. Otwieram sobie gre(jakąkolwiek, nawet starą) na pełnym ekranie i uzycie procesora rośnie nawet do 90%, jak ją zrzuce do paska, to jest 0%. Nie wiem co jest grane. Na 100% nie mam wirusów itp, system jest nowy, bo komputer jest tez nowy. Co moze byc tego przyczyną.

Procesor mam Intel Pentium 4 3.00 Ghz HT, graf ati x600 pro

Zastanawia mnie czy moze to byc wina hyperthreadingu, moze gdybym go wylączył to by cos poprawiło.

Pomóżcie prosze.

(Krzychuu) #2

vika_fan pobierz program EVERST (jest na vortalu) i sprawdź temperatury. :slight_smile:

(Vika Fan) #3

tzn. jak jest male uzycie proca to mam od 40 do 50 C, no a jak rosnie do tych 70-100% to temp dochodzi do 60-64C.

Ale nie o temp chodzi tylko o jego użycie, bo temp mozna obnizac chłodzeniem itp. ale uzycie wynika albo ze złego ustawienia albo sprzetu albo aplikacji albo jeszcze czegoś innego.

Jakie wy macie uzycie proca podczas gry?

(Ewageo) #4

No ja mam nizsze cos koło 30%, ale czego to jest wina to nie wiem.

(Krzychuu) #5

vika_fan wrzuć loga z HiJack This i Silent Runners. :slight_smile:

(Vika Fan) #6

silentrunners:

(Toxek1) #7

A masz dużo ikonek w Tray ??

Bo to zajmuje troche procesora.

Jak grasz to masz włączonego antywirusa ??

Bo to może ci obciążać gre.

Naciśnij Ctrl+Alt+Delete >>> wejdz na zakładke Procesy >>> zrób Print Screena i zamieść go tutaj. Zobaczymy co obciąża procesor. Może tam tkwi problem.

(Marek Ciarkowski) #8

Panowie - bez paniki, szczególnie vika_fan. Co w tym złego że procek zasuwa na pełnych obrotach ? Takie np szachy :smiley: jak tylko odpale to procek chodzi na 1 -3% a jak ja już zrobie ruch to procek nigdy nie spada poniżej 100% a czemu? bo to jedna z tych gier co wymagają dużej mocy procesora. Tak samo zresztą działa Win Rar czyż nie ? odpalasz pakowanie pliku i już jest stówa choć czyta tylko 0,5 Mb z dysku na sek. Zresztą zwróć jeszcze uwage ze jak włączysz gre która naprawde potrzebuje mocnego sprzętu to niczym ją ściągniesz na pasek wciskając alt + tab to troche to trwa a te stare gierki moment wskoczą

ps. czytałem wszystko na szybkiego więc nawet nie wiem czy ta gra chociaż haczy Ci kompa :lol:

(Joan Sunshine) #9

Zafixuj.

Otwórz notatnik i wklej w nim to:

Plik -> zapisz jako -> zmień rozszerzenie na wszystkie pliki -> zapisz pod nazwą FIX.REG

Odpal plik FIX.REG i potwierdź dodanie do rejestru i reset kompa :slight_smile:

(Vika Fan) #10

Pousuwałem te wpisy w hijacku i dodałem ten do rejestru ale problem nadal wystepuje, zreszta nie wiem czy rejestr ma cos do tego, ale nie jestem specem :slight_smile: Co dalej oto pytanie? Jakie powinno byc w zasadzie max uzycie proca podczas gry?

(Ewageo) #11

Uzycie chyba zależy od konkretnej gry - podaj jakiś przykład może. Ale aż takie wysokie jak twoje nie powinno być.

(Vika Fan) #12

No tak jak pisałem w praktycznie każdej grze, co ciekawe ostatnio otwarłem grę - w oknie windowsa - był to zwyczajny klient do gry w pokera- uzycie skoczyło do 80% a potem jako aktywne okno otwarłem notatnik, ale tak, że ta gra była widoczna i widoczna była tez jej animacja itp, tylko notatnik był jako aktywne okno - i uzycie procesora spadło do zera - nie wiem juz co jest grane - może sprubujcie tak zrobic i powiedzcie czy też tak macie.