Wysokie zużycie CPU przez iphlpsvc i nlasvc

Witam.

Problem pojawił się niedawno i nie mam pojęcia co było powodem jego zaistnienia.

Otóż przy próbie połączenia/rozłączenia internetu (w tym przypadku mobilny Play Online), a także przy starcie systemu wariuje svchost. Dokładnie rzecz ujmując dwie jego składowe - iphlpsvc.dll i nlasvc.dll. Być może coś jeszcze dołącza do tego zestawu, ale skupiam się na tym ponieważ te dwie “dll’ki” obciążają procesor całkowicie. Na 1-3 minuty komputer zostaje sparaliżowany; czasem nawet kursor myszki zastyga. Po tym czasie wszystko wraca do normy. Jest to o tyle uciążliwe, że korzystam z netu co jakiś czas - jak to w przypadku internetu mobilnego - i takie zwisy są, że tak powiem, wysoce niepożądane :wink:

Poczytałem zagraniczne fora, poczytałem dobreprogramy i nie jestem pierwszym, który doświadcza takich problemów, ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi jak problem usunąć.

Najchętniej wyłączyłbym odpowiednie usługi, lecz związane z nimi funkcje są potrzebne…

Jak można problem rozwiązać? Jakiś reset usług, skopiowanie nowych dll’ek, grzebanie w rejestrze… cokolwiek? ![-o<

Spyware/Adware na komputerze, ściągnij i zainstaluj: http://www.ftpphp.com/iphlpsvc-dll-error.php

Pod linkami z tej strony kryją się kolejne śmieciowe programy, które - mało, że są płatne - to nic nie naprawiają.

Inne sugestie?

Daj log z otl wg instrukcji

_ drobok _ wierz mi, że w tym przypadku zabawa z logami to byłaby strata czasu mojego i Twojego. Zamiast tego poszedłem w minimalizm - odchudziłem system ze zbędnych usług. Tym sposobem Windows startuje jak rakieta, zżerając mniej pamięci na starcie. Co prawda z wyżej wymienionych usług wyłączyłem tylko iphlpsvc, ale ta druga bez niej już nie bruździ. Poszło jeszcze kilka śmieci takich jak: pulpit zdalny, windows defender, zapora systemu windows itp.

Powinienem zrobić tak już 2 lata temu, zaraz po instalacji systemu :smiley:

Dzięki za zainteresowanie tematem, pozdrawiam.