Wysokie zużycie czasu procesora ~90-100%

Od 2 tygodni mam problem z kompem.

Głównie podczas grania w CS’a, po kilkudziesięciu minutach grania zużycie procesora wzrasta do granicy 100% i utrzymuje się przez jakiś czas po czym wraca do normalnego poziomu (chociaż czy można nazwać normalnym poziomem 15-20% - nigdy 0-1%).

Już próbowałem szukać co może być problemem ale nic nie znalazłem.

Zaznaczam, że wcześniej nie było takiego problemu. Nieużywany komputer zabierał kilka % czasu procesora.

I mam pytanie do was co może być tego problemem? Wirus, raczej nie - skanowałem Kasperskym.

Jeśli potrzebne są jakieś logi to poproszę o link do programy bo pierwszy raz piszę z problemem na forum :wink:

Jeśli pomyliłem działy to sorki.

choyrack , po pierwsze jaki masz procesor?

Mało danych.

Jeżeli masz system Windows XP - wyłącz aktualizacje automatyczne.

/ są tylko raz w m-cu, po wydaniu SP3 będzie coraz mniej /.

Dodatkowo to może powodować wyłącznie gra lub programy antywirusowe.

Miałem tak niedawno kiedy testowałem AVG - powróciłem do Avasta i zużycie procesora znacznie zmalało

a gry i inne programy przyśpieszyły.

Uaktualnij biblioteki DirectX 9.0 c :

viewtopic.php?f=7&t=213229

Czyli ogólnie zrezygnuj z niepotrzebnych procesów, które mulą kompa.

Na koniec możesz przeczyścić kompa CCleaner’em i defragmentacja dysku :stuck_out_tongue:

Ale zmniejszenie aktywnych procesów podczas gry pomoże

Często pomaga zmiana konfiguracji gry / PPM - na ikonkę gry -> Właściwości -> Zgodność -> Uruchom ten program w trybie zgodności z : / nieraz i to nie pomoże ponieważ niektóre gry wymagają dobrego procesora

oraz dużo pamięci. :frowning:

Szkoda dobrej gry ale na jej miejsce są inne… :slight_smile:

Dodatkowo sprawdź temperatury. Przegrzewający się procesor, zostanie spowolniony, dla bezpieczeństwa.

Ale to nie gra mi pożera 100% tylko to się rozdziela na większość procesów i w sumie wychodzi 100%.

Patrzyłem na temperaturę procesora i faktycznie coś jest nie tak. Bo wzrasta do około 75 st. C i w tym momencie następuje to co opisałem. Po czym temperatura opada do około 40-45 st. C i wszystko wraca do normy.

Zaznaczam, że to laptop i nigdy wcześniej tak się nie działa a gram już dość długo na nim w CSa.

W BIOSie mam opcje Intel SpeedStep i jak ją wyłączę to procesor mi taktuje tylko 600MHz a normalnie ma 1,4GHz.

Sprobuje przeczyścić układ chłodzenia bo wentylator się obraca tak jak się obracał wcześniej. Nigdy nie jest przysłonięty.

czyli zmniejszyło ci się taktowanie procka automatycznie z powodu wysokiej temperatury dlatego taki efekt

Zobacz, czy otwory wentylacyjne nie są pozatykane. Może warto dać laptop do przeczyszczenia z kurzu itp.