Wysokie zużycie procesora oraz pamięci ram


(Michal Nowak 13) #1

Podczas normalnego użytkowania komputera wzrasta poziom zużycia procesora oraz pamięci ram. Czasami też zawieszają się różne programy, najczęściej Mozilla Firefox.

log OTL:

http://wklej.to/5aqBg

(slawex1983) #2

Wstaw screena z Process Explorera z widoczną kolumną użycia (nie zużycia) CPU, pamięci. Tylko zaznacz opcję pokaż procesy wszystkich użytkowników.


(Spandau) #3

Dodatkowo następujące kroki

Sam wykonałeś te kopie?

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(Michal Nowak 13) #4

Nie, nie robiłem tych kopii. Po wykonaniu tego skryptu, który zalecił mi użytkownik spandaupol i ponownym uruchomieniu komputera zawiesił się i nie mam loga z usuwania. Teraz komputer jest "zamulony", ale użycie procesora jest raczej w odpowiednich wartościach: 0 - 20%. Logi wykonywałem w trybie awaryjnym. użycie procesora:[3827a8acd1d026adm.jpgNowy log OTL.txt:

http://wklej.to/qnNwy

oraz Extras.txt:

http://wklej.to/yuH7I

](http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3827a8acd1d026ad.html)


(Spandau) #5

Co się dzieje? Nie mogłeś wykonać skanu w normalnym trybie windows?


(Michal Nowak 13) #6

Niestety nie mogłem wykonać w normalnym trybie, ponieważ gdy otwieram jakąś aplikacje, wchodzę do folderu itp. to Windows mi się wiesza na kilka minut.


(Spandau) #7

Skoro w trybie awaryjnym działa a normalnie się wiesza podejrzewam Kasperskiego. Spróbuj na próbę odinstalować Kasperskiego i napisz czy coś się zmieniło.


(Michal Nowak 13) #8

Odinstalowałem kasperskiego i dalej to samo. komputer po uruchomieniu pochodzi jakieś 3 minuty i się "zamula", że wszystkie wykonywane operacje trwają bardzo długo. Uruchomiłem program Combofix. Wykrył on, że plik explorer.exe jest zainfekowany, po tym przeskanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware, ale to nic nie pomogło.


(Spandau) #9

W takim razie proszę wykonaj pełny skan Dr.WEB CureIt! Jak coś wykryje leczysz. Czego nie będzie można wyleczyć usuwasz.


(Michal Nowak 13) #10

Dr. Web wykrył kilka infekcji, ale na mojej drugiej partycji(tam gdzie nie ma zainstalowanego systemu). Jednak ta przeprowadzona operacja nie przyniosłą skutku i stabilność sytemu pozostała bez zmian.


(Spandau) #11

Proszę przy pomocy Process Explorer podejrzeć jaki proces powoduje obciążenie procesora http://www.dobreprogramy.pl/Process-Exp ... 12562.html


(Michal Nowak 13) #12

92bba7f796fa4346m.jpg


(Spandau) #13

Spróbuj podejrzeć jakie usługi kryją się pod procesem svchost który obciąża system http://www.vista.pl/artykuly/14641_czym ... miony.html