Wyśrodkowany tytuł okna w pasku okna Windows 7

Witam!

Mój problem polega na tym, że chcę zmienić wygląd paska tytułu Windows 7 nr 2, mianowicie tytuł okna ma być wyśrodkowany tak jak przy numerze 1. Przeszukałem wiele stron lecz nie znalazłem nic szczególnego co mogłoby mi pomóc.

Bardzo proszę o porady. Pozdrawiam

curc.png

Spróbuj poszukać odpowiedniego motywu (z podmianą pliku explorer.exe), w nim są te instrukcje zawarte dla systemu.

Niestety nie wykonalne dla Aero w tym momencie, nie chodzi o explorer.exe tylko o samo Aero, ono nie obsługuje tego położenia, ewentualnie nie zostało jeszcze znalezione :wink:

Na szybko zrobiłem test, mogę przesunąć tekst do środka ale tylko dla Basic, zobaczysz na screenie, bez przezroczystości, dodałem jeden wpis zaznaczony czerwoną ramką, działa jak widać, niestety nie tak jakbyś chciał :slight_smile:

wsb_png_300x300_q85.jpg

Wygląda na to, że tylko w Windows 8 można otrzymać taki efekt. No nic, w takim razie pięknie dziękuję za pomoc.

Tam jest to wymuszone przez kod, jest dodany odpowiedni wpis w Aero i w shellstyle.dll, który daje taką możliwość, być może uda się “przeportować” pewne elementy z Win 8 do Win 7 i odwrotnie :wink: Już teraz udało się zrobić port explorer.exe z Win 7 dla Win 8, metro zniknęło :smiley: