Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe


(Tosini) #1

Mam następujący problem. Podczas próby uruchomienia jakiegos pliku np filmowego avi przez dwukrotne kliknięcie albo niekiedy nawet zaraz po wejściu do folderu w którym znajduje się plik, wyskakuje komunikat "Wystąpił problem z aplikacją explorer.exe i nastąpi jej zamknięcie" :confused: Próbowałam wyłączyć w panelu sterowania raportowanie błędów ale to nic nie dało. Używam Avasta mimo to wydaje mi się że mogą być jakieś wirusy. Oto log z HijackThis http://wklej.org/id/500f9bb4a0 - bardzo proszę o pomoc. Tu jeszcze log z ComboFix http://wklej.org/id/66ae81da66


(Mater93) #2

Może niemasz kodeków? http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=19 ... 3.8.0+Full


(Tosini) #3

Mam kodeki bo film się uruchamia ale po wyskoczeniu tego komunikatu wszystko się zamyka.


(Dawidex11) #4

A przy jakim Playerze ci się te wyświetla ?


(Tosini) #5

Przy Media Player Classic. Problem występuje tylko wtedy kiedy wchodzę do folderu lub gdy próbuje uruchomić plik przez dwukrotne kliknięcie. Kiedy najpierw uruchamial playera klikam "otwórz plik" i podaje scieżke problem nie występuje. Mimo to jest to uciążliwe gdyż nie wiadomo kiedy ten błąd wyskoczy przy wchodzeniu do folderu i zamykane są wszystkie okna. Czy logi są czyste ?


(Mater93) #6

Wiesz co Ci proponuje? Skoro nikt Ci nieodpowiedział to radzę Format.


(Tosini) #7

no bez jaj :?: :expressionless:


(Klossj23) #8

Tosini, to prawdopodobnie jakiś konflikt Explorera z kodekami. Na początek przełącz się na tryb widoku lista, zaznacz opcję "Nie buforuj miniatur", a na koniec:

http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=327467

czyli wyrejestruj bibliotekę shmedia.dll

albo pomyśl o innych kodekach.