Wyświetlanie Biosu


(Rysiekpeja1) #1

Mam mały problem.

Chcę sformatować dysk i potrzebuje dostępu do Biosu

W tym rzecz ze Bios mi się nie wyświetla przy starcie systemu bo go kiedyś wyłączyłem. W którejś z gazet pisało jak przyspieszyć uruchamianie kompa i te bios według wskazówek wyłączyłem. Teraz chciałbym go ponownie przywrócić, aby się wyświetlał. Co mam zrobić???


(Revolver0) #2

Bios wyłączyłeś??

Bios nadal się włącza podczas startu systemu lecz może go nie zauważasz. Spróbuj jak włączasz kompa klawiszy del f2 esc czy coś w ten deseń i bios Ci się ukaże.

Chodzi ci o format z biosu, czy tylko format z jakiejś płyty typu Linux live, czy instalatora Windowsa czy boot płyty jakiegoś komercyjnego programu do partycjonowania.

Jeżeli chodzi o format z biosu tak jak to robią w firmach robiących hdd, czyli format niskopoziomowy możesz dysk zepsuć lub jego pojemność może się zmniejszyć.


(Rysiekpeja1) #3

masz racje bios nie jest wylaczony tylko mi sie nie wyswietla na ekranie, a chce aby sie wyswietlal :smiley: :smiley: :smiley:


(Agatonster) #4

adam2370 ,

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Revolver0) #5

Możesz też zresetować bios wyjmując bateryjkę lub zworką CMOS, lub wygoogluj jaką masz płytę główną i znajdź do niej instrukcję jak się w chodzi do biosu i tą ostatnią metodę bym polecał.


(Rysiekpeja1) #6

dzieki za odpowiedzi zrobilem formatowanie i wszystko jest juz w porządku