Wyświetlanie Biosu

Mam mały problem.

Chcę sformatować dysk i potrzebuje dostępu do Biosu

W tym rzecz ze Bios mi się nie wyświetla przy starcie systemu bo go kiedyś wyłączyłem. W którejś z gazet pisało jak przyspieszyć uruchamianie kompa i te bios według wskazówek wyłączyłem. Teraz chciałbym go ponownie przywrócić, aby się wyświetlał. Co mam zrobić???

Bios wyłączyłeś??

Bios nadal się włącza podczas startu systemu lecz może go nie zauważasz. Spróbuj jak włączasz kompa klawiszy del f2 esc czy coś w ten deseń i bios Ci się ukaże.

Chodzi ci o format z biosu, czy tylko format z jakiejś płyty typu Linux live, czy instalatora Windowsa czy boot płyty jakiegoś komercyjnego programu do partycjonowania.

Jeżeli chodzi o format z biosu tak jak to robią w firmach robiących hdd, czyli format niskopoziomowy możesz dysk zepsuć lub jego pojemność może się zmniejszyć.

masz racje bios nie jest wylaczony tylko mi sie nie wyswietla na ekranie, a chce aby sie wyswietlal :smiley: :smiley: :smiley:

adam2370 ,

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Możesz też zresetować bios wyjmując bateryjkę lub zworką CMOS, lub wygoogluj jaką masz płytę główną i znajdź do niej instrukcję jak się w chodzi do biosu i tą ostatnią metodę bym polecał.

dzieki za odpowiedzi zrobilem formatowanie i wszystko jest juz w porządku