Wyświetlanie nazw kont w windows XP pro


(Mstrex) #1

Po starcie windowsa gdy pojawia się prośba o zalogowanie to przy włączonym klasycznym stylu logowania nazwa ostatnio używanego konta jest zawsze wyświetlana. Jak można to kretyństwo wyłączyć? Czy jest możliwa zmiana nazwy konta Administrator, tworzonego przy instalacji windowsa?


(adam749) #2

Nie. Możesz jedynie utworzyć nowe konto o innej nazwie.

CO do logowania to włącz autologowanie.


(Kolmar) #3

Użyj Edytora Zasad Grupy (GPO) lub edytuj odpowiedni klucz rejestru.

http://technet.microsoft.com/en-us/libr ... 85301.aspx

Automatyczne logowanie - użyj TweakUI lub apletu control userpasswords2. Było wiele razy o tym, użyj forumowej szukajki.

Tak, jest to możliwe za pomocą GPO.


(Mstrex) #4

Dziękuje bardzo!

A jak myślicie lepiej używaj wbudowanego konta 'Administrator' ze zmienioną jego nazwą czy lepiej stworzyć osobne konto z uprawnieniami administratora? Czy takie dwa konta są identyczne?


(Kolmar) #5

Najlepiej w ogóle nie korzystać na co dzień z takich kont, niestety jest wiele programów, które wymagają "bycia" na koncie admina lub z uprawnieniami admina.Wybór należy do Ciebie.

Jeżeli zdecydujesz się założyć nowe konto należące do grupy administratorzy, będzie trzeba je odpowiednio zabezpieczyć (wyłączyć niektóre opcje). Zminimalizuje to ryzyko inwazji robaczków, jak i również ich moc sprawczą (ograniczone rozprzestrzenianie się intruza). Przykładowe programy: WWDC, SeconfigXP, SafeXP, Xpy, Xp-AntiSpy i wiele innych. Dodatkowo wrażliwe na ataki programy, należy uruchamiać z mniejszymi prawami np. komunikatory, przeglądarki itp.

Więcej info -> http://www.xp.net.pl/art/bezp_surf.html

Nie


(Mstrex) #6

Nie no ja wszystko rozumiem, chodzi mi tylko o administrację takim windowsem, czy lepiej z poziomu konta z uprawnieniami administratora czy z konta 'Administrator'. Jeśli nie są one identyczne, to jakie są różnice.


(Kolmar) #7

Więcej informacji znajdziesz w tych odnośnikach:

http://www.tweaks.pl/czytaj,zarzadzanie ... l,231.html

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... inistrator?

http://taat.pl/artykuly/podstawy_bezpie ... indows_xp/